zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Barbara Kozioł na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu? KO: “Przepraszamy za nieporozumienie”

Kilka dni temu radna Rady Powiatu Zawierciańskiego (a od wczoraj członek zarządu powiatu) Barbara Kozioł opublikowała na swoim profilu na Facebooku oświadczenie dotyczące wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 13 października.

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do Państwa licznych pytań, które otrzymuję każdego dnia, a dotyczących mojego startu w zbliżających się wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z listy Koalicji Obywatelskiej w Okręgu 32, pragnę niniejszym poinformować, że nigdy nie brałam udziału w jakichkolwiek rozmowach, których przedmiotem byłby mój udział w wyborach parlamentarnych. Jednocześnie oświadczam, że nigdy nie wyraziłam zgody na kandydowanie, o której mowa w przepisie art. 212 § 5 pkt 2 Kodeksu wyborczego. Wskazuję, że obecność mojego nazwiska na opublikowanej w mediach w dniu 19 sierpnia liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Okręgu 32 wywołała u mnie – jak i zapewne u części z Państwa – ogromne zaskoczenie. Tym bardziej, że żaden przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej nie kontaktował się ze mną bezpośrednio w sprawie mojego potencjalnego startu w wyborach parlamentarnych, jak również ja osobiście nie prowadziłam jakichkolwiek rokowań czy ustaleń w tym zakresie. Na zakończenie chciałabym wyraźnie zaznaczyć, iż nie zamierzam – i nigdy nie zamierzałam – startować w zbliżających się wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z listy Koalicji Obywatelskiej w Okręgu 32. Przedstawione powyżej stanowisko jest ostateczne. Z wyrazami szacunku, Barbara Kozioł Radna Powiatu Zawierciańskiego – napisała radna.

Zwróciliśmy się do biura prasowego śląskich struktury Platformy Obywatelskiej o odpowiedź na pytanie, jaki był powód umieszczenia na listach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z listy Koalicji Obywatelskiej w Okręgu 32 Barbary Kozioł?

Nazwisko pojawiło się we wstępnej fazie rozmów. Panią radną przepraszamy za nieporozumienie – poinformował Łukasz Borkowski z Regionalnego Biura Prasowego Platformy Obywatelskiej RP.

20 KOMENTARZY

 1. Czy sosnowiecki Pis zabronil startu kolezankki z zarzadu powiatu z list PO? No jakby to wygladalo? MIELBYSMY w powiecie zaw. Koalicjie wrogow smiertelnych PO i PIS.

  Groteskowy komunikat pani radnej.
  Radna twierdzi ze nie bylo rozmow a biuro pisze ze nazwisko pojawilo sie na wstepnym etapie rozmow. Radna Koziol osmiesza sie przed wyborcami.

  • Szefie, kierowniku, księciuniu. Czy ma pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Radna nie brała udziału w rozmowach, natomiast jej nazwisko pojawiło się we wstępnej fazie rozmów (w domyśle: dotyczącej składu listy KO). Wstępna faza rozmów dotycząca kształtu listy raczej nie była prowadzona z radną, tylko w tej fazie radna została rekomendowana. Jedno nie wyklucza tutaj drugiego. Z resztą, komunikat, że “nazwisko się pojawiło” jest dość daleki od komunikatu “prowadziliśmy wstępne rozmowy z radną”, czyż nie? Mniej jadu, czytać uważniej, wyjdzie na zdrowie i bez kompromitacji.

  • Wikariusz. Czytac trzeba umiec ale myslec tez. TO PO wpisywala ludzi na listy bez ich wstepnej zgody? Narazajac sie na publikacje nazwiska bez wiedzy zainteresowanych. Bez zartow. Skoro PO mowi ze rozmawiali to chyba nie pytali o start jej babci, nazeczonego, wujka czy przyjaciela tylko kandydatke? Jakby tak mialo byc to PO byloby partia niepowazna. Publikujac dane osobowe bez zgod zainteresowanych zlamali tez prawo. Jesli kandydatka Koziol czuje sie taka skrzywdzona niech wytoczy proces PO o znieslawienie lub zglosi sie do GIODO. Wtedy bedzie pewnosc ze nic o swoim starcie w PO nie wiedziala.

   • O tempora, o mores! “Nazwisko pojawiło się we wstępnej fazie rozmów” – czyli pojawiło się nazwisko, a nie radna. Z tego zdania nie można wnioskować, że wstępne rozmowy były prowadzone z radną. “Panią radną przepraszamy za nieporozumienie” – czy w sytuacji, którą opisujesz, PO by przepraszała? Wątpliwe.
    P.S. GIODO nie istnieje już od roku z hakiem. Dwa, zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Czy w Twojej ocenie rzeczywiście te znamiona tutaj występują?

 2. Ta…. Pan Prezydent też niby opowiada się za PiS tera a wcześniej startował z PO….. Nikomu już nie można ufać bo za plecami chcą przepchać swoich komuchów na stanowiska… Tfuu….

 3. Aby omamić mieszkańców i zdezorientować….oszukują poprostu. Jak zwykle… Dlatego będę patrzeć kto z jakiego środowiska i partii wywodzi się przy wyborach….

  • Widocznie trzeba przypominać nie którym skoro wybierają osoby które robią potem w bambuko….jeżeli widzę że w Polsce dane ugrupowanie okrada państwo, afery ciągną się za nim, trzyma z pedałami i wynaturzeńcami, podwyższa wiek emerytalny, wprowadza elastyczny czas pracy, zamyka posterunki policji, pozwala mafiom na wyłudzanie podatku ze skarbu państwa i obywateli, wprowadza destrukcyjne programy do szkół to ja się pytam…. Czy normalna osoba będzie głosowała na tą partię mimo że mieszka w Zawierciu??

  • Chyba żartujesz , dopiero teraz pisiory doją kasę , a ilość afer tylko w tym roku jest większa niż za dwie kadencje platfusów

   • Słuchaj BOLKO, takie potknięcia każdemu się zdarzają a poza tym od razu reaguje Rząd i nikt mi nie wmówi że to są afery na szeroką skalę…. Spójrz na Warszawę jak jest zalewana ściekami Czaskoskiego i całej tej chołoty która nawet nie potrafi w krytycznej sytuacji poprosić Rząd o pomoc…. MON musi reagować bo to banda nieudaczników… Więc mi nie porównuj tego Rządu do mongołów z PO SLD LGBT PSL bo to co ta Ekipa robi to jest niebo a ziemia….

    • Słuchaj,Mieszko,świństwo jest zawsze świństwem-obojętnie,duże czy małe,kradzież jest zawsze kradzieżą-obojętnie ile ukradnie. Dla swoich zawsze się znajdzie usprawiedliwienie typu: kradnie bo inni kradli! Jak to było? “Widzisz źdźbło w oku bliźniego,a belki w swoim nie dostrzegasz”.

 4. Nie wierzę w polityczne “nawrócenie ” polityków bo to się kończy w późniejszym czasie osadzaniem osób z poprzedniego ugrupowania…. Taki perfidny chwyt przedwyborczy….

 5. To miasto jest od lat zarządzane wirtualnie .To chociaż mozna zobaczyć na facebooku prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza jak można było wyrwać się z marazmu gospodarczego i zrobić dużo dla mieszkańców .Tam powstała autostrada rowerowa ,parki dla mieszkańców gdzie można sensownie spędzać czas .U nas jedynie bardzo dobrej jakości zdjęcia można oglądać świt miasta i powiatu .Taki wniosek wyciągnęli włodarze tego regionu ,oglądając facebooka pana prezydenta Tyszkiewicza .

 6. Myśle, ze na listy do sejmu z ramienia PO Pani radna trafiła Dzieki znajomości swojego bliskiego przyjaciela. Dalszy ciąg tez chyba wspólnie zaplanowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.