zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Barbara Kozioł i Łukasz Konarski wyproszeni z obrad Rady Gospodarczej. Dlaczego?

Wczoraj w Hotelu Villa Verde w Zawierciu odbyło się spotkanie Rady Gospodarczej działającej przy Prezydencie Zawiercia. W jej trakcie na salę obrad weszła radna Rady Miejskiej w Zawierciu Barbara Kozioł i Łukasz Konarski, były Zastępca Prezydenta Zawiercia ds. Społecznych (był nim w latach 2014-2017). Zostali wyproszeni.

Wśród punktów programu obrad znalazło się omówienie przez Prezydenta Zawiercia przygotowań organizacyjnych do wyborów, przedstawienie głównych założeń programowych i organizacyjnych Witolda Grima na kolejną kadencję, dyskusja nad projektem programowym oraz inne sprawy.

Szanowni Mieszkańcy, dziś razem z Radną Miejską Barbara Kozioł wybraliśmy się na posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Witold Grim. Przewodniczący RG wyprosił nas ze spotkania. Zastanawiamy się czy to nadal Rada Gospodarcza (ciało opiniodawcze) czy już Komitet Wyborczy??? – napisał na swoim profilu na Facebooku Łukasz Konarski.

Gospodarzem spotkania był Stefan Rotarski, Przewodniczący Rady Gospodarczej i współwłaściciel firmy ANRO. Dlaczego wyprosił Barbarę Kozioł i Łukasza Konarskiego?

Gdyby ten pan chciał uczestniczyć w posiedzeniu, mógł zachowując wszelkie zasady kultury zadzwonić do mnie i poprosić o zgodę – najprawdopodobniej otrzymałby ją. Oczekujemy od kandydatów na prezydenta jako wyborcy i przedsiębiorcy zachowania minimum przyzwoitości i wysokiej kultury osobistej, wtedy ta kampania będzie miała sens. Będzie wówczas stanowić o przyszłości naszego miasta. Nie chodzi o szukanie sensacji, tego sobie nie życzymy. Podkreślam: gdyby zapytali mnie o możliwość uczestnictwa w obradach Rady Gospodarczej, prawdopodobnie wyraziłbym zgodę – mówi Stefan Rotarski.

Na pytanie o to, czy radna Rady Miejskiej w Zawierciu nie miała wstępu na obrady odpowiada, że nie byłoby problemu gdyby otrzymał wcześniej prośbę w tej sprawie.

Rada Gospodarcza istnieje od 2015 roku.

Prezydent Miasta Zawiercie powołał 22 czerwca 2015 r. Radę Gospodarczą w celu realizacji spraw związanych z rozwojem gospodarczym miasta. Rada jest ciałem doradczo-opiniodawczym, a w jej skład wchodzą przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk gospodarczych oraz osoby znające problematykę gospodarczą miasta – czytamy na stronie urzędu miasta.

Zdjęcie: Facebook Łukasza Konarskiego

43 KOMENTARZE

 1. Najpierw kradzież laptopa teraz płacz, że nie został wpuszczony na posiedzenie RG. Szukanie sensacji na każdym kroku. Ten Pan sam się kompromituje w oczach mieszkańców. Dużo pisze co zrobi, a to dzieje się w tej kadencji tu i teraz. Co zrobił będąc wiceprezydentem?

  • Szukanie sensacji? Panie Janie niech się pan nie ośmiesza. Jako kandydat i jako obywatel miał prawo przyjść na OFICJALNE posiedzenie…. Boże kochany ile trzeba razy mówić tak oczywiste rzeczy. Nie zasłaniajcie się jakimiś śmiesznymi zaproszeniami bo jest na prawdę żałosne. Jeśli myślicie że mieszkańcy tego nie widzą to jesteście w głębokim błędzie… Myśląc o tym że będą wybory za rok pomyślałem że pewnie nikogo ciekawego nie będzie kto ruszy miastem. Pomyślałem że wybiore Grima żeby był spokój i żeby nie był pis-u ale teraz już wiem na pewno po tym co osoby tak myślące jak pań, że zagłosuje na KONARSKIEGO

  • No pewnie, kolesiostwo robi szopkę z Rady Gospodarczej. Robi z niej komitet wyborczy a pan Rotarski wyjeżdża z jakimś zaproszeniem. Tylko tutaj małe zaskoczenie dla wszystkich… NIE POTRZEBA MIEĆ ZAPROSZENIA ŻEBY UCZESTNICZYĆ W RADZIE GOSPODARCZEJ…. wiem że dla “elit” może to być szok. Grupa trzymająca władze robi sobie spotkanie ( nie w urzędzie miasta ) tylko w 4 gwiazdkowym hotelu gdzie mają omawiać kampanie wyborczą Grima. Wstyd i żenada. Pan Konarski pokazał mi w ten sposób, że ma jaja i coś zrobi z tym miastem i jego pseudo elitami jak wygra wybory.

  • Drogi SZA/SK to nie wiedziałeś? Ta rada i część jej członków jest tam tylko po to żeby Grima utrzymać u władzy żeby ich interesy dobrze prosperowały. To Rada Elit a nie Gospodarcza. Widać jak poważnie traktują swoją misje debaty o gospodarce, umieszczając jeden mały punkt w programie oficjalnego posiedzenia Rady. Całą resztę spotkania zajmą się omawianiem jak to upie**olić Konaraskiego że miał czelność w ogóle im się tak postawić…

 2. Żenada – zawierciańskie – szuka taniej sensacji za sprawą kandydata na prezydenta. Dostarczy wam wiele śmiesznych tematów.

  • Myślę, że ten temat to taki śmiech przez łzy. Ta sytuacja obnażyła idealnie, że władze w Zawierciu ma grupa która zawłaszczyła sobie najbardziej strategiczne komórki urzędu i nie odda jej bez walki. Będą podkładać świnie, wypraszać zwykłego obywatela z posiedzenia oficjalnego rady utworzonej przy urzędzie, szkalować, i kłamać mieszkańcom w żywe oczy że wystarczyło mieć zaproszenie… Już to kur*a widzę jakby mnie czy mojego kumpla wpuścili żebyśmy mogli posłuchać jak to debatują mocno nad programem grima zamiast się zajmować gospodarką miasta.

 3. Czy wlodarze miasta podejma uchwale o przylaczeniu sie do GZM!!!Ostatnia szansa dla Zawiercia!!!! A rada gospodarcza co zrobiliscie dla Zawiercia i powiatu?

 4. A na SAG pokrytym trwą już wyschniętą od słońca już niedługo spadnie śnieg widać Zawiercie jest daleko w tyle za inwestycjami a i w władzę zawierciu tak naprawdę sprawuje ktoś inny a miasta nie udało się uratować od katastrofy przyrodmiczej

 5. A na SAG pokrytym trwą już wyschniętą od słońca już niedługo spadnie śnieg widać Zawiercie jest daleko w tyle za inwestycjami a i w władzę zawierciu tak naprawdę sprawuje ktoś inny a miasta nie udało się uratować od katastrofy przyrodmiczej więc trzeba popatrzyć jak Katowice się rozwijają i oddać głos na Panią Beatę

 6. Pan Rotarski najpierw pisemnie zaprasza gości na posiedzenie, aby potem tych gości wyprosić. To jest skandaliczne. Kim jest ten Rotarski? To, że ma firmę nie stawia go w roli nadczłowieka. Jakie prawo daje możliwość wyproszenia z posiedzenia? Twór pod tytułem Rada Gospodarcza, której przewodniczącym jest pan Rotarski nie zrobiła kompletnie nic dla Zawiercia i jego mieszkańców. Zrobiła tylko to, że jest obciążeniem dla budżetu, bo z pieniędzy publicznych jest utrzymywana.

  • Oczywiscie kazdy powinien moc wejsc na podiedzenie rady. Tyle ze konarski przez ostatnie 3 lata mial okazje zainteresowac sie pracami rady ale mial gdzies co sie dzieje w Zawierciu. Bral pensje i mowil ze nic nie moze bo wszystko zalezy od Grima. Teraz przed wyborami wykazuje wielka aktywnosc ktora jest tylko pozoranctwem.

   • O dziękuje Grzegorz, że przyznajesz, że argument wszystkich że zarówno Konarski jak i OBECNA RADNA nie mogli wejść bez zaproszenia to fikcja. Bardzo Ci dziękuję, że przyznajesz racje nam, oburzonym mieszkańcom 🙂

   • Odpier ol się od człowieka. Takiś rumak? To załóż firmę i płać choć zbliżone do firmy pana R podatki do miejskiej kasy, a będziesz miał prawo dziób otwierać i oceniać innych w tej kwestii. Aparatczyk mówisz? To pewnie lepszy by był pisowiec – patriota, co to leje żonę, a kumple z sejmu go bronią?
    Członkowie Rady Gospodarczej kasy za to nie biorą, tym bardziej szacunek dla nich, że chce im się poświęcać swój czas na takie spotkania. A pan Konarski, cóż, żal pisać. Taki uczciwy, Zawiercie odnowa sobie założył, a kampanie wyborczą bez sentymentu, NIEZGODNIE z prawem i zwyczajem rozpoczął już od początku tego roku? I co? On ma zagwarantować poczynania zgodne z prawem skoro już na tym etapie miał to prawo głęboko w d??????

    • smieszysz mnie człeku wyznania rydzyka z inteligencja AMEBY , zatrudniać inwalidów lub kogoś po znajomości nie wspomne o pseudo szkoleniach z pub ………….. i nie pie….. czego rada nie bierzse bo g….. wiesz i słyszałeś

     poczekajcie aż rozbuduja hale za waszymi plecami na blanowskiej kosztem ( nie bede ludzi z blanowskiej drażnił co stracą ) z waszych podatków niż z pieniedzy inwestora który ma prywatne druzyny a nie płaci za wynajem hal i reszty

   • Jeśli to prawda, że Rotarski wygonił byłego zastępcę prezydenta i obecną radą z zebrania tak zwanej rady gospodarczej, którą powołał Grim, w jego obecności, to znaczy że Grim jest żałosną marionetką na którą nie warto nawet sp… ąć!

 7. ta rada gospodarcza pilnuje swoich wpływów i interesów!żadnego rozwoju pilnują żeby bezrobocie nie było za niskie aby niewolnikom zbyt dużo nie płacić!!! i sponsorować wybór tego który im to gwarantuje czyli ABY BYŁO TAK BYŁO – PO . PO . PO

 8. Rada nic nie zrobiła dla miasta, oprócz dbania o swoje interesy. Sprzedawanie działek pod inwestycja dla kilku miejsc pracy to głupota bo strefa powinna być przeznaczona tylko pod duże inwestycje a nie dla znajomków coby zwolnieni byli z podatków.

 9. #Zorro co ten Kozak Rotarski zrobil dla Zawiercia? Rozwinal Zawiercie jak Prezydent Tyszkiewicz Nowa Sol k/Zielonej Góry…Zawiercie jest skansenem ekonomicznym spolecznym woj.slaskiego.Co 4 lata od 89 bedzie juz jest oj bedzie a co My ku***mieszkancy baranami jestesmy ile ku***bedziemy dymac za praca na Slask do Zaglebia lub pracowac za minimum skonczylo sie czerwone betonki, kawiarenki w Warcie ogoreczek pomidorek zasuwana szafa…co to jest . Oj Pan Ziobro sie tym zajmie

  • Co zrobił pan Rotarski? Otóż ZAŁOŻYŁ dużą, znaną w Polsce firmę, i odkąd ją założył to płaci bardzo konkretne podatki do kasy miejskiej i zatrudnia ludzi z Zawiercia i okolic. I tak samo robią pozostali właściciele firm, zasiadający w tej radzie! A już to jest bardzo dużo, czaisz czy napisać wielkimi literami? PODATKI i MIEJSCA PRACY! A ty co pis dzielcu, tylko potrafisz jak i tobie podobni patrioci, straszyć swoimi kolegami partyjnymi? Jesteś zaimpregnowany na wiedzę i nie do zajeb nia! Przepraszam pozostałych za mój język, ale z takim czymś jak mój obecny interlokutor inaczej rozmawiać się nie da!

 10. Pytacie co zrobił pan Konarski kiedy był zastępca prezydenta? Na pewno starał się dużo zrobić !!! Ale został odwołany i miejmy nadzieję że dokończy swoją wizję na nasze miasto kiedy obejmie urząd jako prezydent Zawiercia na pewno ma głos z mojej strony Panie Łukaszu droga prowadzi do zwycięstwa Zawiercie czeka na Pana jako Prezydent!!!!

 11. Mamy dosc wizji potrzebny jest prezydent z kohones praca i konkrety a nie wizjonerzy Ci sami od 89 roku…i xo oni zrobili fakt miast wyladnialo czysto ok ale My Mieszkancy potrzebujemy pracy!!!!

  • To nie oglądaj się na innych i nie rumakuj tutaj anonimowo tylko zakładaj firmę, twórz nowe miejsca pracy dla Zawiercian, płać podatki( i niech ci je nawet w części umarzają). A tak, tylko hejtujesz i ty i tobie podobni, napinacze internetowi. Ktoś tam wyżej napisał, ile to miejsc pracy utworzył pan Rotarski….A choćby i jedno to już jest lepszy od każdego z was!

 12. #zorro nie jest nikt napinaczem rumakiem tylko h…mnie trafia jakim zasciankiem jestesmy w slaskiem. Czy dalej mamy byc zadupiem…..czy jest lepszy od P.Rotarskiego inny wlasciciel oczywiscie ze jest. To ile tam sie zarabia u P.Rotarskiego chetnie zamkne firme jak zarobie 5T

  • Ahh te konstruktywne komentarze, które odnoszą się do meritum całej sprawy i tego jaki to jest skandal, że tak postąpiono… Ja się w ogóle zastanawiam czy ruch rotarskiego był zgodny z prawem? Bo to że był beszczelny to co do tego nie ma wątpliwości… a pampersy sobie nałóż Ty misiek bo się tak napinasz że nie masz logicznych argumentów że zaraz popuścisz…

 13. Batalia w komentarzach na prawdę soczysta, a sprawa jest jasna i klarowna. Organ władzy (radna) a także obywatel chcieli uczestniczyć w Radzie Gospodarczej. Zostali z niej wyproszeni przez przewodniczącego tej rady i w ogóle nie wpuszczeni na posiedzenie. Pojawia się pytanie dlaczego? Z 3 powodów. Po pierwsze rada spotkała się w 4 gwiazdkowym hotelu a nie w UM więc pewnie coś musieli za to zapłacić co już opinii publicznej by się nie spodobało. Po drugie na karygodnym zaproszeniu które pan Konarski opublikował większość punktów obrad ma dotyczyć kampanii Pana Grima ( a rada nie jest do tego powołana ) co łączy się z 1 powodem czyli chęcią ukrycia tego faktu przed opinią publiczną. Trzecim powodem jest to, że pan Konarski odkrył te tajemnice i cała rada która tam była razem z panem Grimem spaliła się ze wstydu. Teraz komentujący niektórzy poruszają temat rzekomych wymaganych zaproszeń ale są po prostu śmieszni i z pewnymi rzeczami nie wypada nam osobom dorosłym dyskutować.

 14. Gang Olsena w Zawierciu-:) Opamietajcie sie i prosze iddzcie na wybory i glosujcie bo My wybieramy wladcow.kiniec z ogorami pomidirami z pewnej kawiarenki ze stadionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.