zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Awaria wodociągu przy ul. Piłsudskiego 50 w Zawierciu: “Cały weekend woda wylewała się na drogę”

Pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu od rana w poniedziałek 23 marca usuwają awarię wodociągu przy ul. Piłsudskiego 50 w Zawierciu. Jak informują mieszkańcy – od soboty woda lała się na ulicę.

Awaria jest od soboty – Panowie zabezpieczyli miejsce i cały weekend woda wylewala się na drogę / Wyciek wody jest od soboty rano – informują mieszkańcy na Facebooku Miasto Zawiercie.

Jaka jest przyczyna awarii i dlaczego rozpoczęcie jej usuwania pomimo wylewającej się wody?

Przyczyną wystąpienia awarii była korozja wodociągu. Informacja o wycieku została zgłoszona do RPWiK Sp. z o.o. w sobotę, po czym pracownicy dyżurni wykonali oględziny i zabezpieczyli miejsce awarii barierami ostrzegawczymi. Z uwagi na gęstość istniejącego uzbrojenia podziemnego, konieczność wykonania pomiarów specjalistycznym sprzętem, oraz brak zagrożenia dla mieszkańców i mienia, została podjęta decyzja o przełożeniu terminu rozpoczęcia usuwania awarii do dnia 23.03.2020 r. Szacowana godzina przywrócenia dostaw wody – 16:00 – informuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu w mailu przesłanym do naszej redakcji (po naszym zapytaniu komunikat ten ukazał się również na Facebooku Miasto Zawiercie).

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.