zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Awaria gazu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu

Od środy rana, 14 października, mieszkańcy bloków przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu nie mają dostępu do gazu. Jak informuje gazownia – przyczyną była nieszczelność gazociągu.

Sprawę braku gazu zgłosił naszej redakcji mieszkaniec miasta Łukasz Jałowiec. Zapytaliśmy Polską Spółkę Gazownictwa o przyczynę awarii.

Przerwa w dostawie gazu do Odbiorców przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej 85, 87 oraz 89 w Zawierciu jest spowodowana awarią stalowej sieci gazowej niskiego ciśnienia. Zgłoszenie w tej sprawie trafiło do Dyspozytora Pogotowia Gazowego 14 października br. po godzinie 7. Brygada Pogotowia Gazowego wysłana na miejsce stwierdziła, że prawdopodobną przyczyną przerwy w dostawie gazu są nieszczelności sieci gazowej, które spowodowały przedostanie się do gazociągu wód gruntowych – przedostająca się woda zalała fragment gazociągu zatrzymując przepływ gazu. Na miejsce awarii w celu jej usunięcia zostały wezwane brygady monterskie Gazowni w Zawierciu. W środę 14 października br. prace prowadzone były do późnych godzin wieczornych. Obszar wystąpienia awarii został zawężony do odcinka kilkudziesięciu metrów i liczymy, że awarię uda się usunąć jeszcze dziś. Niestety przez duże opady deszczu oraz wysoki poziom wód gruntowych prace ziemne są bardzo utrudnione, bo każdy wykonywany wykop szybko zalewany jest wodą. Jednocześnie informuję, że przerwa w zasilaniu nastąpiła u Odbiorców, którzy wykorzystują gaz do przygotowania posiłków. Kotłownia gazowa obsługująca centralne ogrzewanie lokali oraz dostarczająca ciepłą wodę zasilana jest z niezależnego gazociągu, gdzie dostawy gazu nie są zakłócone – poinformował Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zdjęcie: Czytelnik

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.