zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Apelacja w sprawie Rolanda G.: Prokuratura chce bezwzględnego więzienia zamiast wyroku w zawieszeniu

Dwa miesiące temu zapadł wyrok w sprawie Rolanda G., austriackiego prawnika, który we wrześniu 2018 roku spowodował wypadek, w wyniku którego bardzo poważnie ucierpiała Karolina Bebel. Teraz Prokuratura Rejonowa w Zawierciu wniosła apelację od wyroku w tej sprawie.

Szczegółowe informacje o wyroku wobec Rolanda G. można przeczytać TUTAJ.

Wyrok jest nieprawomocny, a apelację złożyła zawierciańska prokuratura.

Zasadniczy zarzut w niej (apelacji – red.) podnoszony dotyczy rozstrzygnięcia o karze, w szczególności w zakresie zastosowania przez Sąd instytucji warunkowego zawieszenia kary – informuje prok. Piotr Wróblewski z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Na wniesienie apelacji wpłynęły również błędy proceduralne, jednak głównym powodem było to, że – zdaniem prokuratury – Roland G. powinien otrzymać wyrok bezwzględnego więzienia, a nie kary w zawieszeniu.

Dlaczego apelacja została złożona dopiero w październiku, skoro wyrok w tej sprawie zapadł 22 sierpnia?

Z uwagi na urlop sędziego referenta uzasadnienie takie (pisemne uzasadnienie wyroku – red.) nie zostało dotychczas sporządzone i dla Prokuratury Rejonowej w Zawierciu nie rozpoczął jeszcze biegu termin do złożenia ewentualnych środków odwoławczych – czytamy w odpowiedzi sędziego Dominika Bogacza, rzecznika Sądu Okręgowego w Częstochowie na zadane przez naszą redakcję w połowie września pytanie o to, czy to prawda, że prokurator złożył apelację od wyroku.

Jak informuje biuro prasowe częstochowskiej prokuratury w przypadku rozpoczęcia rozprawy przed sądem drugiej instancji (czyli przed Sądem Okręgowym w Częstochowie) prawdopodobnie nie będzie konieczne ponowne przesłuchiwanie wszystkich świadków, a jedynie uzupełnienie niektórych zeznań i informacji.

Zdjęcie: Archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.