zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Antek Smykiewicz przyjedzie do Zawiercia [PLAKAT]

W pierwszym tygodniu 2017 roku do Zawiercia przyjedzie Antek Smykiewicz. Poprowadzi on koncert kolęd i pastorałek w parafii p.w. Św. Stanisława Kostki.

Organizatorem wydarzenia jest Radio FIAT wraz z parafią p.w. św. Stanisława Kostki oraz Nową Ewangelizacją Zawiercia. Portal zawiercianskie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

– Cieszę się na to śpiewanie kolęd dla Nowonarodzonego Jezusa, bo to jednoczy ludzi. Nie da się wyśpiewać radości bez jej autentycznego przeżywania w sercu. Mam nadzieję, że to wydarzenie będzie takim katalizatorem dla całego Zawiercia na kolejne dni 2017 roku. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy, ale i spotkania ze sobą w tajemnicy Bożego Narodzenia – podkreśla ks. Zygmunt Filipczyk, koordynator Nowej Ewangelizacji Zawiercia.

– Kolędowanie to piękna tradycja, którą należy pielęgnować. Polska posiada największy zbiór pieśni bożonarodzeniowych – jest to prawie dwieście kolęd i czterysta pastorałek. Z tego powinniśmy być dumni, bo żaden inny kraj nie może pochwalić się takim zbiorem. Dlatego należy kultywować zwyczaj kolędowania nie tylko w gronie rodzinnym, ale także w kościołach – mówi Witold Grim, Prezydent Zawiercia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.