zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Anna Nemś wiceprezydentem Zawiercia? “Urząd Miejski zobligowany będzie do zapewnienia stanowiska tego samego lub równorzędnego pod względem płacowym”

Czy Anna Nemś, Poseł na Sejm RP w latach 2011-2019 i zastępca prezydenta Zawiercia w latach 2009-2010 wróci na stanowisko wiceprezydent miasta? Jak informuje Urząd Miejski w Zawierciu, jest to realne.

Była Poseł na Sejm RP Anna Nemś jest aktualnie pracownikiem Urzędu Miejskiego w Zawierciu, któremu był udzielony urlop bezpłatny w związku z wykonywaniem mandatu posła – informuje Monika Polak-Pałęga, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Jak podkreśla urząd, ma tutaj zastosowanie art. 31 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora art. 31, wedle którego “Pracodawca, u którego poseł lub senator otrzymał urlop bezpłatny, jest obowiązany zatrudnić go po zakończeniu urlopu bezpłatnego lub – w razie jego gotowości do pracy – po wygaśnięciu mandatu, na tym samym lub równorzędnym pod względem płacowym stanowisku pracy, z wynagrodzeniem, jakie otrzymywałby poseł lub senator, gdyby nie skorzystał z urlopu bezpłatnego”, a “Rozwiązanie przez pracodawcę stosunku pracy z posłem lub senatorem, o którym mowa w ust. 1, z wyjątkiem stosunku pracy z wyboru, oraz zmiana warunków jego pracy lub płacy w ciągu dwóch lat po wygaśnięciu mandatu może nastąpić tylko za zgodą Prezydium Sejmu lub Prezydium Senatu”.

Przed wykonywaniem mandatu posła Pani Anna Nemś pełniła funkcję Wiceprezydenta. Obecnie nie ma jednak takiego stanowiska w strukturze organizacyjnej urzędu. W związku z tym funkcja, jaką Pani Anna Nemś będzie pełniła w Urzędzie Miejskim, wymaga ostatecznego ustalenia pomiędzy stronami stosunku pracy. Urząd Miejski, zgodnie z przywołanym art. 31 ust. 1 w/w ustawy, zobligowany będzie do zapewnienia Pani Annie Nemś stanowiska tego samego lub równorzędnego pod względem płacowym, jakie otrzymałaby gdyby nie skorzystała z urlopu bezpłatnego. Urząd Miejski nie jest obecnie przygotowany na zatrudnianie osób o tak wysokim uposażeniu. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski podkreśla, że niestety prawo jest takie, że po kilku lub kilkunastu latach można otrzymać „w spadku” nawet Wiceprezydenta. Prezydent Łukasz Konarski nie sądził, że pani Anna podejmie próbę wykorzystania takiej możliwości. Tym bardziej, że relacje Wiceprezydenta z Prezydentem opierają się na wzajemnym zaufaniu – mówi Monika Polak-Pałęga.

Jak to skomentuje Anna Nemś i czy wróci na stanowisko wiceprezydent Zawiercia?

Z tego co wiem prawa pracownicze są w Polsce przestrzegane. Każda grupa pracownicza ma różne rozwiązania (służby mundurowe, górnicy, nauczyciele itd). Polska to nie Chiny. Czy Pan Prezydent zrezygnował z odprawy odchodząc z UM? Czy zrezygnuje ze świadczeń, które dostanie odchodząc z UM? Nie wiem też, jak poczują się pracownicy Urzędu i jednostek podległych gdy usłyszą, że zostali przekazani “w spadku”. Ja bardzo cenię Prezydenta u którego byłam Zastępcą i współpracowników. Nadmienię, że do chwili obecnej, nikt nie podjął próby rozmowy ze mną (3-miesięczny urlop bezpłatny kończę w połowie lutego). Jest to mój ostatni komentarz w tej sprawie, pozdrawiam wszystkich Państwa – powiedziała Anna Nemś.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

89 KOMENTARZY

 1. Aniu wracaj do pracy w UM w Zawierciu i patrz na ręce obecnej władzy. Informuj nas mieszkańców na bieżąco o każdym ruchu i kroku tej władzy. Jeżeli będą próbowali Cię uciszyć krzycz jeszcze głośniej. Powodzenia.

 2. Nie sądzę, że Pani Nemś zgodzi się pozostać Wiceprezydentem miasta, którą włodarz określił wiceprezydentem w spadku. Pan Konarski odziedziczył pracowników urzędu w spadku i jakoś ze spadku całościowo nie rezygnuje.

 3. Po powrocie do urzędu proszę przyjrzeć się szczególnie szarogęsieniu się tego nieletniego vice prezydenta, który przynosi nam mieszkańcom Zawiercia tylko wstyd i straty finansowe (jego śmieszne i nikomu niepotrzebne imprezki za pieniądze podatników). Niech wraca do szkoły, wytrze mleko pod nosem i zacznie robić coś pożytecznego dla siebie samego. My go nie chcemy!!!!!

 4. Jak Pani Nemś się zgodzi to kiedyś może podzielić los wiceprezydenta do spraw społecznych Konarskiego. Wszyscy wiedzą, co Pan Konarski lubi robić najbardziej. Zwalniać.

 5. Jak Konarski jest taki mądry to niech zwolni wszystkich i ogłosi konkursy na stanowiska urzędnicze. Zobaczymy kto wtedy będzie pracował?Moja znajoma pracuje w UM i takiej atmosfery jak jest teraz nigdy nie było. A wiceprezydent jest potrzebny temu miastu jak tlen do oddychania bo wszyscy widzimy że Konarski nie daje sobie rady w zarządzaniu miastem.

  • Pani Nemś powinna zostać zastępcą Prezydenta, ma duże doświadczenie i z pewnością byłaby przydatna dla miasta i mieszkańców.

 6. Co to znaczy,że UM nie jest przygotowany na zatrudnienie pracownika wracając do z urlopu bezpłatnego ? Chyba wiadomym jest kiedy kończy się urlop i środki powinny być zabezpieczone. Ściema totalna.

 7. Nigdy w życiu!!!!! Ta pani nic nie zrobiła w Zawierciu….obwodnica miała być i co???? Dopiero posłowie z PIS coś w tej sprawie zrobili…….a zdjęcia na plakatach to chyba z przed 10 lat…..
  Precz z PO, SLD, PSL!!!! Ci ludzie już pokazali jak pracują….. siedząc w restauracjach przy osmiorniczkach……

  • Mieszko,naucz się czytać ze zrozumieniem. Dla p. Nemsiowej to nie jest stanowisko w spadku tylko powrót do pracy po URLOPIE BEZPŁATNYM, na swoje, zajmowane przed urlopem, stanowisko. Zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami. A że p.prezydent się w tym gubi,to jego problem.

 8. Jak Pani zostanie wiceprezydentem to będzie oznaczało tylko jedno…..Odnowa Pana Prezydenta Łukasza Konarskiego to PO ….. To było do przewidzenia że to są sztuczki robione i perfidne kłamstwa po to by dostać się do władzy i pieniędzy…..
  Dobrze że nie głosowałem i nigdy nie zagłosuje na tę partię i tych ludzi którzy tak postępują!!!!???????

  • Pan prezydent wywodzi się z PIS-u. Ma mentalność i zdolności rodem z PIS i jego popleczników. czyli nic nie umie, nic nie ukończył (politolog – to nie zawód), niczego w życiu nie osiągnął poprzez swoją uczciwa pracę….. Z PO został wydalony jak się na nim poznali. Taki 2-gi Kałużą…..

 9. Odpowiednia osoba na właściwe stanowisko. Pani Aniu w żadnym wypadku proszę nie rezygnować z objęcia funkcji wiceprezydenta. Zawiercie liczy na prawdziwe zmiany.

 10. Trzeba skończyć z tym cyrkiem i robieniem ludzi w bambuko i obsadzaniem za plecami na stanowiska….
  Tak się nie robi. To tak oszczędność wygląda pana prezydenta że najpierw znosi miejsca a potem jak gdyby niby nic zmienia zdanie i obsadza swoich starych znajomych……
  Nic się nie zmieniło w Zawierciu pod tym względem a wręcz na gorsze…..

 11. Nemsiowa jest naprawdę bezczelna. teraz zasłania się kruczkiem prawnym aby dorwać się znów do KORYTA bo nikt już jej TAM NIE CHCE. Wyborcy podziękowali to teraz będzie psuć krew władzom miasta. Trochę honoru kobieto, zaakceptuj, że nikt Cie nie chce, NIE POTRZEBUJE, IDŹ DO UCZCIWEJ PRACY – oprócz brania kasy przez lata nie zrobiłaś NIC no może oprócz ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI NP. ROSSMANA !!! TYLE LAT PO BYŁA U WŁADZY (NEMISOWA W SEJMIE) obwodnicy nie było i nie ma. Tragedia, TRZEBA MIEĆ TUPET !!!!!!!!!!!!!!!!

  • Do realisty : doucz się trochę człowieku , pracownika po urlopie bezpłatnym należy zatrudnić na poprzednio zajmowane lub równoważne stanowisko. I tyle w temacie , no chyba że prawa się nie przestrzega ,a to w naszym kraju staje się normalką.

   • Doucz to się Ty BLINA. I czytaj ze zrozumieniem człowieczyno. Ja wiem jak wyglądają przepisy, ale oprócz nich jest jeszcze HONOR. Jeżeli ktoś się nim odznacza, to potrafi zrezygnować z DOJENIA BUDŻETU jeżeli wie, że jest osobą NIEPOŻĄDANĄ. A tak, skończy się jeszcze większą kompromitacją Pani Nemś, bo zapewne Prezydium Sejmu wyrazi zgodę na wygaszenie stosunku pracy 🙂 A więc Nemsiowa skończy jako osoba podwójnie skompromitowana i – ani kasy, ani honoru.

    • Co ty pie…..sz REALISTA. A gdzie ten HONOR ma Konarski???? Rządzi naszym miastem bardzo źle. Nie uzyskał votum zaufania, a więc jak by miał HONOR, to by już dawno zrezygnował. My mieszkańcy go nie chcemy. Bierze tylko naszą kasę z podatków rozdaje swoim kolesiom, a my mieszkańcy mamy gu…. Mam nadzieje, że po 2-gim votum nieufności będzie rozpisane referendum i się go z cała ta jego świtą pozbędziemy raz a dobrze!!!!

     • Mylisz wątki ŁUKASZ i pierd***sz. Dlaczego uważasz, że pisząc o tym jak sprawa ma się z Nemsiową (którą jak zdążyłeś pewnie zauważyć oceniam dosyć nisko) jednocześnie kocham Konarskiego? Pisałem coś o Konarskim? przetrzyj okular chłopcze. Konarskiego również oceniam niezbyt wysoko, jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Ale jak narazie to mieszkańcy wybrali go w demokratycznych wyborach i ma mandat do sprawowania swojej funkcji. Jeśli przegra kolejne wybory (a sądzę że tak będzie) będzie musiał odejść jak Nemsiowa jakiś czas temu.

 12. Prawo pracy w tym przypadku jest po stronie PosłAnki oraz Ustawa o Samorządzie Gminnym.

  Art. 31. Kodeksu Pracy
  1. Pracodawca, u którego poseł lub senator otrzymał urlop bezpłatny, jest obowiązany zatrudnić go po zakończeniu urlopu bezpłatnego lub – w razie jego gotowości do pracy – po wygaśnięciu mandatu, na tym samym lub równorzędnym pod względem płacowym stanowisku pracy, z wynagrodzeniem, jakie otrzymywałby poseł lub senator, gdyby nie skorzystał z urlopu bezpłatnego.

  2. Rozwiązanie przez pracodawcę stosunku pracy z posłem lub senatorem, o którym mowa w ust. 1, z wyjątkiem stosunku pracy z wyboru, oraz zmiana warunków jego pracy lub płacy w ciągu dwóch lat po wygaśnięciu mandatu może nastąpić tylko za zgodą Prezydium Sejmu lub Prezydium Senatu.

  • Realisto cytuje ciebie: “Ja wiem jak wyglądają przepisy, ale oprócz nich jest jeszcze HONOR. Jeżeli ktoś się nim odznacza, to potrafi zrezygnować z DOJENIA BUDŻETU” Konarski nie ma także HONORU!!!! i tu jest moja analogia. Ma już 1 votum nieufności, co oznacza, że mieszkańcy go nie aprobują. Będzie miał 2-gie votum nieufności i zostanie rozpisane referendum, w którym przepadnie. Nie będzie sprawował swojej funkcji przez całą kadencje. Honor Nemsiowej i Konarskiego jest taki sam. Bo honor, to honor!!!! Czytaj ze zrozumieniem, chyba że masz z tym problemy!!!!

 13. Mieszko ty nie masz co w pracy robić a tak zapewniałaś ze w pracy nie zaglądasz na Facebook, Mieszko zgadzam się Pani Benc się nadaje najbardziej tylko dlaczego nie dała jeszcze odpowiedzi? ale ale Ty też się nadajesz nie pomyślałaś o tym od początku kadencji.

 14. Mieszko skończ już, wiesz co to znaczy mowa nienawiści ? Jesteś przepełniony/a jadem , lecz się i szybko do spowiedzi .

 15. Niektórym zakład pracy nie zapewnia stanowiska po urlopie. Inni mogą mieć dwie prace i w jednej nie pracować ale pensje mieć z dwóch stanowisk a wszystko by żyło się lepiej. Pytanie komu napewno nie tym co u ciekli z Zawiercia wskutek artykułów pani redaktor pewnej gazety. Chce być wiceprezydentem w Zawierciu. Nie mam układów w Wodociągach. Mam male oczekiwania finansowe.

 16. W tym przypadku w pełni się podpisuję że pałam nienawiścią do PO, SLD,PSL za to że tak potraktowali mnie i wszystkich polaków. Za to że okradali i wyłudzali pieniądze dla siebie kosztem podatnika
  Za to że ani grosza nie podnieśli mi pensji, za to że tyle afer mieli i to jeszcze nie rozwiązanych do tej pory. Za to że zdradzają interesy Polski na zachód i do Moskwy, za to że chcą prawnego adoptowania dzieci dla pedałów i zboczeńców, za to że tyle lat czekałem na obwodnicę i nie powstała…. no i za to że najzwyczajniej w świecie kłamią i robią burdy w Sejmie i na ulicy…..można by wymieniać jeszcze wiele ale to jest cały czas mówione i ludzie dobrze o tym wiedzą. ??

  • W tym przypadku w pełni się podpisuję że pałam nienawiścią do PIS i KK za to że tak mnie i wszystkich polaków traktują. Za to że okradają i wyłudzają pieniądze dla siebie kosztem podatnika.
   Za to że ani grosza nie podnieśli mi pensji, za to że tyle afer mają i to jeszcze nie rozwiązanych do tej pory. Za to że zdradzają interesy Polski na Wschód i do Moskwy, za to że chcą deprawować dzieci dla pedofilów w sutannach, pedałów i zboczeńców, za to że tyle lat czekałem na obwodnicę i nie powstanie nigdy, no i za to że najzwyczajniej w świecie kłamią i robią burdy w Sejmie i na Nowogrodzkiej można by wymieniać jeszcze wiele ale to jest cały czas mówione w wolnych mediach i ludzie dobrze o tym wiedzą. ??

 17. Do Mie …… Oj ślepy jesteś , przy aferach PiS to wszyscy inni cienkie bolki.Tyle, że jeśli czytasz i oglądasz pisowskie tuby propagandowe to tego się nie dowiesz. Ciemnogród niestety .

 18. Mieszko jesteś super . Ktoś w tym mieście musi bronić PIS. Bo jak na razie gdzie nie wdepnuesz jego ludzie na stołeczkach. A jak wygląda obsługa petenta to szkoda mówić. Mieszko z łaski swojej sprawdź wszystkie pisma które wpłynęły do urzędu od roku. Czy oby na wszystkie petenci dostali odpowiedz! Chyba obowiązuje jakiś termin . Jedni czekają na nią już od niespełna roku a na to jest miesiąc. Poza tym wiesz co się ostatnio dzieje w spółkach podległych pod Urząd. Może coś w tej sprawie na sesji. Bo robi się nie ciekawie .

 19. Mieszko nie damy się bo widzę że lodnowiciele w natarciu. Piszesz prawdę i szlak ich trafia. Mieszko a co w temacie rewitalizacji Marszałkowskiej ? Podobno powstał tam wydział specjalny z ulubieńcami Pana Konarskiego. Panoszą się teraz w trzy światy. Teraz choinki a wclarlfi pewnie krzaczki pod drzwiami i luzik Działaj w tej sprawie .

 20. Nie chcesz to nie chodź do kościoła, twoja sprawa. Ale Polska czy tego chcesz czy nie była, jest i będzie KATOLICKA. Taką mamy tradycję i historię więc ja będę ją dalej kultywował….. BÓG HONOR OJCZYZNA!!!!! Ale bez księdza Boga ma…….musi być kapłan do sprawowania Najświętszej Ofiary.
  A PO, SLD,PSL walczy z kościołem wszelkimi możliwymi sposobami wypierając się przy tym Pana Boga…
  Oczywiście że zamykać bezwzględnie tych księży co dopuszczają się haniebnego czynu na nieletnich.
  Ale nie można za to zwalać winę na wszystkich.
  A co się szerzy w PI, SLD, PSL?????
  Pedały chcą legalizacji związków dla nich oraz by mogli adoptować dzieci, seksedukacja w szkołach, wcześniejsza władza pokazała już jak nie dbała o interesy państwa i kłaniała się Makreli i Rasputinowi, PIS ma inny program wyborczy co widać i boli was to że im się udało bardzo dużo zrobić dla polaków a wam lewackie gnidy zabrano koryto bez dna i pokazaliście jak i gdzie macie wiele spraw bardzo istotnych dla polaków……w du…..pie!!!! Tak, taka jest prawda. To wasz PO-SLD-PSL robił wszystko abym ja na was pracował do waszej kieszeni na wasze mocno zakrapiane imprezy, gdy tym czasem podnosiliscie VAT oraz wiek emerytalny…..no tak….jak przeje…… baliście pieniądze to trzeba było skąd je wziąć…i tak w koło. Ja nie chcę takich ludzi i nie chcę tak żyć i być dymanym jak do tej pory…..
  Jeśli PIS nie będzie rządziło to ci ludzie znowu powrócą i będzie znów korupcja i grabienie ludzi z pieniędzy…..
  Nie mam wyboru bo PIS narazie tylko pokazało że zależy tym ludziom na poprawianie losu mieszkańców……

  • Dokładnie…..podania u nas w Urzędzie Miejskim nie są rozpatrywane tak jak należy…..do tej pory nie otrzymałem choćby odpowiedzi odmownej na dany temat. Na mieszkanie młodzi ludzie czekają LATAMI i chodzą co poniedziałek jak…..brzydko powiem…..PSY i proszą się o to by Prezydent mógł łaskawie rozpatrzyć podanie. Mi dali odmowne bo niby dochód przekracza…..no jak ma przekraczać skoro teraz minimalna płaca wynosi 2600zl!!!!!?????? To jest chore!!!! Bo zarabiam powyżej 2000 zł nie dostanę mieszkania bo są inni potrzebujący…tak mi powiedzieli. To co…mam się zwolnić do gorszej pracy abym mógł się zakwalifikować na listę mieszkaniową????? Przecież moglibyśmy się dogadać ze skoro więcej zarabiam to mógłbym więcej dopłacać do czynszu. UM by zarobił a ja bym miał mieszkanie bo o to chodzi by młodym mieszkańcom było lżej na starcie przy odejściu od rodziców……
   Odmowne mi dali…..
   To w takim razie lepiej jest na wynajem u prywatnej osoby mieszkania bo nie czekasz tyle oraz nie pokazujesz co pół roku zaświadczenia o zarobkach kiedy i tak nie dostaniesz mieszkania a nie nawet oferty. Ja musiałem co kilka miesięcy dawać swoje dane a oni nawet oferty mi nie przedstawili…..to tak długo trwać ta ich rekrutacja?!?!? Wycofałem wszystkie starania i mieszkanie bo to potem była inwigilacja e zarobki i nie tylko….. Tak nie można robić… są jakieś granice……
   W du…..piee mam ich mieszkanie teraz….. Nie będę się prosić jak pies co tydzień czy łaskawie coś zrobią….tfuuu
   Takich mamy włodarzy że nie potrafią rozmawiać z młodymi….. Straciliście klienta i pieniądze……

 21. Mieszko o której godzinie rozpoczyna się sesja w środę? czy to prawda że przybędą goście specjalni z poza granic Zawiercia ? a i że część radnych nie będzie

 22. Czy to prawda że po śmieciach szykuje się ekstra podwyżka wody? ponoć już ptaszki o tym ćwierkają w samych Wodociągach , ooooo będzie się działo. Mieszko ratuj zawiercian, Chcemy referendum i całkowitej zmiany władzy w urzędzie miasta

 23. Szczerze…. naprawdę nie wiem. Aż tak nie przyglądam się sesjom a informowany jestem tak samo jak wy, czyli to co lokalna prasa i media podadzą lub czasem w pracy ktoś coś powie kto ma kontakt z UM……
  A co do ulicy Marszałkowskiej to oczywiście że to kicha…. rewitalizacja nie polega na odnowie tylko tych miejsc gdzie jest jakaś instytucja czy delegatura UM. Co to znaczy?!?!? Cała ulica powinna być usłana np. tymi sadzonkami drzew wraz z ławkami……a nie tylko przed Strażą Miejską….. Nie no parodia ?

 24. Taka prawda jest…. O stołki to w trybie pilnym poruszają się z dokumentami aby dostać się tak jak pani Anna Nemś ale z podaniami mieszkańców np. o mieszkania i inne sprawy to nie latają z zapałem i zaangażowaniem…..

 25. I taki CYGAN dostanie mieszkanie wraz z Ukraińcem a normalnie zarabiający rodowity mieszkaniec z którym też można się dogadać tak jak Urząd z Cyganami i ukraincami….taa
  Przykro na to patrzeć i nie dziwię się że młodzi wyjeżdżają jak tu same buraki pracują w tym UM….

  • Pan Konarski zamiast Kauflandow, Lidlow i innych sklepów niemieckich mógłby postawić parę bloków…… Ale wiem wiem….. Ludzi można męczyć i bałamucić….

 26. Do uczciwej roboty jełopie MIESZKO. Zarób sobie na mieszkanie czy też dom, a nie tylko żeby Ci wszystko na tacy dali, a Ty będziesz udawał że pracujesz i tylko dzieci płodził licząc na 500 plus. Typowy Pisiak bezmuzgowiec.

 27. I zarabiam, ale nie na tyle abym sobie mógł kupić mieszkanie na początku….. Ty za to widać jesteś zamożna więc masz łatwiej…..

  • Jaka praca taka płaca MIESZKO!!! Widocznie jesteś niedouczonym leniem, któremu nie należą się wyższe zarobki. Tak jak reszta tych oszołomów z PIS. Wszystko im dać, bo im się należy, bo oni popierają PIS.

 28. Bezmózgiem to ty jesteś w tym momencie kobieto….
  Każdy orze jak może i nie wnikam ile kto i jak zarabia….. widać że feministka się odezwała która myśli że życie to bajka które jest usłane różami……

  • Poza tym chyba na prawdę wy z PO nie potraficie czytać ze zrozumieniem…. Gdzie pisałem że nie pracuję??????? Co za głupia baba…..?????

   • Mieszko,trzeba przyznać, że swoim poziomem kultury wypowiedzi, dorównującym b. posłance Pawłowicz, godnie reprezentujesz PiS ! A o ortografii raczej się nie wypowiadaj-w każdym wpisie “sadzisz” błędy, a interpunkcja to dla ciebie terra incognita!

  • Katolicyzm płaci obecnie wysoka cenę za wtrącanie się w politykę. Jeśli tego nie zmieni, kościoły będą świecić pustkami. Już widać, jak młodzi ludzie odwracają się od kościoła, widząc zakłamanie i pazerność. Druga Irlandię będziemy mieli. Ostatni gasi światło.

 29. A was widocznie jeszcze nie nauczyły realia i fakty o poprzednikach……. Wasza sprawa….
  Tylko nie przeszkadzajcie tym którzy chcą coś dobrego zrobić dla mieszkańców i Polski…..

  • Nauczyły, matole MIESZKO!!!!! Mamy te twoje realia własnie teraz w całym kraju. PIS rujnuje i rozkrada nasze państwo za przyzwoleniem takich kretynów jakim Ty jesteś. Idź się pomódl o zdrowie fizyczne, bo rozumu już Ci nie przybędzie nigdy. To przez takich jak Ty ten kraj się tak stacza.

 30. Proszę konkrety…..jak PIS rujnuje państwo. Bo mówić to każdy potrafi ale żeby wysilić się by udowodnić to już nie ma nikogo…..
  Proszę, co masz do powiedzenia

 31. Szkoda się powielać. Na ten temat zostało już powiedziane i napisane wiele (np. poczytaj o złodziejstwo PIS z raportu NIK o GetBek). Ale MIESZKO tego nie dowiesz się z propagandy gebelsowskiej czyli TV PIS i innych pisowskich lub rydzykowskich mediów.

 32. No nie szkoda powielać…….chcemy się dowiedzieć co masz do powiedzenia skoro wypisujesz poważne stwierdzenia….. Nie może być tak że bez powodu rzucasz hasła. Musisz udowodnić swoje argumenty i oskarzenia…….

   • No co jest WANDA?!?!?!?
    Wyjaśnij mi na czym polega ów pisane przez ciebie rzekome złodziejstwo i “propaganda gebelsowska” przez PIS…..? Bo nie wiem o czym ty piszesz…..

 33. Ja czytałem ten temat i mogę napisać co myślę….. ale najpierw TY udowodnij swoje zarzuty i oskarżenia…..
  Skoro zaczęłaś temat to wypadałoby skończyć….

 34. Czyli w takim razie takie stwierdzenia są po prostu wyssane z palca gdyż nie potraficie udowodnić to co piszecie……
  wam z PO SLD PSL chodzi jedynie o odsunięcie wybranej demokratycznie władzy a nie skupianiu się na programach zmieniających sytuację mieszkańców i Polski….
  wasze pisane stwierdzenia odnoszą się jedynie do ataku na PISIORÓW I PIS, gdyż nie macie nic do zaoferowania mieszkańcom Zawiercia i całej Polski…..
  Poza tym na każde przejawy łamania prawa przez członków PIS, Rząd jak i Prezes pan Jarosław Kaczyński zawsze reagują zdecydowanie jeśli są potwierdzone takie zarzuty…..w przeciwieństwie do ludzi z PO SLD PSL którzy nie są obiektywni i chronią złodziei i skorumpowanych kolegów. Na przykład Marszałek Grodzki, Gawłowski itd.
  więc proszę…..kto tu łamie prawo?!?!?!? PiS?!?
  Hahahaha …….nie dam się nabrać na takie słowa…….

 35. A poza tym normalny człowiek nie użyłby takiego sformułowania jak “propaganda gebelsowska”…….
  Nie będę tego komentować bo nie ma nawet do czego się odnieść……

  • To politycy z PO SLD PSL teraz zdradzają w UE interesy Polski i absurdem jest to że UE wpieprza się w nasze wewnętrzne sprawy i mówią nam że wymiar sprawiedliwości źle funkcjonuje kedy we Francji, Niemczech, Rosji dzieją się o wiele gorsze rzeczy niż w Polsce……bo kasta chce być bogiem i doić kasę.
   Więc PO SLD PSL są zdrajcami!!!!!!
   Brawo PIS…. Już nie długo w końcu sędziowie będą poddani takim samym zasadom dyscyplinarnym jak każdy zawód……

  • No właśnie, tak jak sądziłam i pisałam powyżej niedouczony pajac. Nie wie co to propaganda i nie wie kim był i co porabiał Paul Joseph Goebbels. Do szkoły propagandzisto PIS!!!!

 36. Aha…i jeszcze jedno…..
  Zobaczcie komu z polityków najbardziej ufają Polacy….
  Zobaczcie sobie sondaż CBOS ze stycznia 2020….
  Nic dodać nic ująć….

 37. Nie podniecaj się tak MIESZKO!!!!! Co to za sondażownia z tego CBOS. To tuba propagandowa rządzących i tyle. Ich badanie nie maja nic wspólnego z rzeczywistością. Żyją z rządowych pieniędzy, służą rządowi i są niewiarygodni. Wszyscy o ty wiedza tylko nie Ty zadufany w sobie pajacyku.

 38. To jest właśnie wasz ostatni krzyk i jęk przed porażką którą sami sobie zgotowaliscie…..bo mieliście tyle czasu rządzenia i NIC nie jest zrobione tylko wzięliście sobie do kieszeni……

 39. Dzbany to wy że jeszcze głosujecie na tych ludzi którzy w du…..pie mają was naiwniaki……
  A potem lamentujecie że wam ciężko jest i źle……?…….????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.