zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Anna Nemś (PO) poza parlamentem kadencji 2019-2023. Dotychczas Zawiercie reprezentowały dwie posłanki, do Sejmu weszła jedna: Danuta Nowicka (PiS)

Poseł na Sejm RP VII i VIII Anna Nemś (Platforma Obywatelska) nie weszła do parlamentu nowej kadencji. Do tej pory Zawiercie reprezentowały dwie posłanki: Anna Nemś i Danuta Nowicka (która została posłanką w grudniu 2018 roku po wygaśnięciu mandatu posła PiS Dariusza Starzyckiego, który został wicemarszałkiem województwa śląskiego).

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego! Dziękuję serdecznie za każdy z 12 749 głosów. To był dla mnie ogromny zaszczyt móc reprezentować Państwa w Sejmie – napisała na Facebooku Anna Nemś.

W poprzedniej kadencji parlamentu okręg nr 32, w skład którego wchodzi powiat zawierciański, reprezentowali: Waldemar Andzel (PiS), Paweł Bańkowski (PO), Barbara Chrobak (Kukiz’15), Barbara Dolniak (Nowoczesna), Ewa Malik (PiS), Beata Małecka-Libera (PO), Anna Nemś (PO), Danuta Nowicka (PiS) i Robert Warwas (PiS). O reelekcję starali się niemal wszyscy, ze startu zrezygnował jedynie Paweł Bańkowski (PO), a Beata Małecka-Libera (PO) z sukcesem kandydowała w wyborach do Senatu.

Spośród 9 posłów kadencji 2015-2019 z naszego okręgu wyborczego w parlamencie kadencji 2019-2023 zasiądzie 5 posłów: Waldemar Andzel (PiS), Barbara Dolniak (KO), Ewa Malik (PiS), Danuta Nowicka (PiS) i Robert Warwas (PiS). Nowi czterej posłowie to:

Rafał Adamczyk (45 lat, SLD, były wiceprezydent Będzina, będziński radny powiatowy, pełnomocnik prezydenta Będzina);

Mateusz Bochenek (26 lat, PO, przewodniczący Rady Miasta Sosnowiec);

Wojciech Saługa (50 lat, PO, były wiceprezydent Jaworzna, marszałek województwa śląskiego w latach 2014-2018, Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji);

Włodzimierz Czarzasty (59 lat, SLD, członek PZPR w latach 1983–1990, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji od 1999 do 2005 roku, przewodniczący SLD od 2016 roku).

Zastąpią oni w ławach poselskich:

Pawła Bańkowskiego (50 lat, PO, menedżer, poseł kadencji 2015-2019);

Barbarę Chrobak (54 lata, Kukiz’15, urzędniczka, działaczka związkowa i posłanka kadencji 2015-2019);

Beatę Małecką-Liberę (65 lat, PO, laryngolog, posłanka w latach 2005-2019; w tegorocznych wyborach parlamentarnych została senatorem kadencji 2019-2023);

Annę Nemś (55 lat, PO, przedsiębiorca, była wiceprezydent Zawiercia, posłanka w latach 2011-2019, wiceminister gospodarki w 2015 roku).

W dniach 15 i 16 października odbędzie się 86. – i ostatnie – posiedzenie Sejmu VIII kadencji, w którym uczestniczyć będą posłowie kończącej się kadencji parlamentu.

Zdjęcie: Facebook Anna Nemś

14 KOMENTARZY

 1. Jeśli chciała Pani coś nowego to wystarczyło zrzec się mandatu posła i nie startować w wyborach. Osobiście nie czułem się reprezentowany przez Panią poseł Nemś. Nie chcę znęcać się nad Panią poseł, ale miała możliwość załatwienia obwodnicy Zawiercia jak była wiceministrem w rządzie Kopacz. Obwodnica była wpisana w program dróg i na tym działania się skończyły.

 2. Konarski to kompletna amatorszczyzna, szkoda komentować, bo nie ma czego. Pani Nemś natomiast została zwolniona za kompletny brak wyników – 8 lat pobierania dobrej pensyjki nie przełożyło się na absolutnie żadne korzyści dla Zawiercia. Oby najmniej takich osób, brak skuteczności to w polityce straszna przypadłość.

 3. Demokracja po Polsku. Byłam lat ..x. Załatwiłam to i tamto …..
  Jedne i te same nazwiska co wybory , inna partia aby dostać się do władzy i pieniędzy a potem zero rozliczenia ze swojej działalności . Mówią idż na wybory ale na kogo nazwisko czy na realną działalność?
  Każdy aby żyć musi pracować, jest oceniany przez swojego szefa dostanie premię albo nie tak samo należy postępować z posłami zrobiłeś coś albo oddawaj kasę

 4. Niestety , ale prawda jest taka,że do pracowitych posłòw nie należała i w swoim okręgu też nie wykazała się aktywnością. A pani poseł Nowicka ? Też bez żadnej inicjatywy , będzie grzecznie podnosiła rączkę na głosowaniach i tyle.

  • Wiadomo,że posłowie PiS to tylko maszynki do głosowania, nakręcane przez szeregowego posła pełniącego funkcję prezesa więc co oni biedni mogą? Kwiatki pod pomnikami składać.

 5. Uważam ,że pani Nemś była pracowita jako poseł ziemi zawierciańskiej .Duża liczba interpelacji i zaangażowanie w sprawy mieszkańców .Dostała więcej głosów od marszałka Terleckiego ,który dostał się do sejmu .Gdyby właściwie doceniła rosnącą liczbę narodowców to kto wie mogłaby mieć super wynik ,najlepszy w skali okręgu .

  • #LINDA
   Zgadzam się z twoją opinią. Już same akcje prozdrowotne organizowane dla mieszkańców zasługują na uznanie. Ale darmowego piwa nie dawała…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.