zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Aluron Virtu kończy sezon w czołówce PlusLigi, urząd miasta obcina dotację

Dziś Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił zestawienie przyznanych dotacji na “Organizację uprawiania sportu 2019 r.”. Grający w PlusLidze Aluron Virtu Warta Zawiercie otrzymał 200 tys. zł, IV-ligowy Klub Piłkarski Warta Zawiercie – 240 tys. zł.

Aluron Virtu Warta Zawiercie jest obecnie w pierwszej szóstce najlepszych drużyn w PlusLidze – najwyższej lidze siatkarskiej w Polsce. W najbliższych dniach rozpoczną się rozgrywki w ramach tzw. play-offu.

W ubiegłym roku siatkarska drużyna z Zawiercia otrzymała kwotę 360 tys. zł. Poprosiliśmy o komentarz prezesa Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Jestem zaskoczony i bez uzasadnienia takiej decyzji nie chcę komentować. Przypominam jedynie, że gdy w poprzedniej kadencji zastępcą prezydenta odpowiedzialnym m.in. za sport był Łukasz Konarski klub składał aplikację do PlusLigi. Informowaliśmy wówczas władze miasta że występy w najwyższej klasie rozgrywkowej tak popularnego sportu, jakim jest siatkówka mogą dać ogromne przełożenie promocyjne. Przeanalizowaliśmy wówczas dotację innych klubów PlusLigi i zawnioskowaliśmy o deklarację na poziomie najniższej jaką klub PlusLigi od miasta otrzymuje czyli 1,2 mln zł. Otrzymaliśmy wówczas deklarację, że miasto do takiej kwoty będzie dążyć. Stanowiła ona jeden z istotnych dokumentów naszej aplikacji. Komisja Sportu Rady Miasta zatwierdziła i rekomendowała wówczas taką kwotę dotacji. Fakty są takie, że klub ze swoich działań promocyjnych ocieplających wizerunek miasta wywiązuje się z nawiązką, pozostali sponsorzy, zawierciańscy przedsiębiorcy dzięki którym do kasy miasta wpływają miliony złotych również a miasto nie docenia działań klubu i wspaniałych zawierciańskich kibiców – powiedział Kryspin Baran, prezes Aluronu Virtu Warta Zawiercie.

Wkrótce więcej informacji.

Oto pełne zestawienie przyznanych dotacji:

 

Zdjęcie: flickr.com / https://www.flickr.com/photos/131772638@N08/

 

22 KOMENTARZE

 1. A gdzie było napisane że są to pieniadze na promocje miasta. To sa srodki na rozwoj sportu przedewszystkim dzieci i mlodziezy .

 2. No to mamy pierwsze decyzje jasnie wielmoznie nam panujacych. Mnie to nie dziwi, ale pewnie Ci, ktorzy na nich glosowali (domniemam, ze rowniez kibice Aluronu, ktorzy uwierzyli w populistyczne wizje tych ludzi), zaczynaja przegladac na oczy ! Z drugiej strony – ci udzie nie znaja sie na sporcie, sami go nigdy nie uprawiali i nawet nie uczestnicza w tych jakze fantastycznych przezyciach jakimi sa mecze Aluronu …..
  Ale podobno ida w kulture … 🙂

 3. Haha smiechłem tak jakby aluronu I virtu nie było stać na drużynę, z jakiej racji mają dokładać mieszkańcy?. Nie każdy jest kibicem , A może wystawcie mandaty tym wszystkim kibica którzy tak ładnie parkują to pieniądze się znajdą?

 4. Drużyna ma w nazwie Zawiercie, więc wypadałoby się dołożyć. Dzięki niej miasto jest wymieniane choćby w mediach…ale jak nie chcą zawsze można Zawiercie zamienić na Zagłębie.

 5. Rozumiem, że dla prezesa Aluronu liczy się tylko jego kilkunastu zawodowców, ale proszę nie zapominać o setkach dzieciaków uprawiających sport w tym mieście. Projekt z którego rozdzielono środki finansowe nazywa się “Organizacja uprawiania sportu 2019”.
  Na promocję miasta są środki finansowe z innej puli!!!
  Rozumiem, że zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej kosztuje, ale na ambicjach jednego klubu nie może cierpieć szkolenie naszej lokalnej młodzieży. Zawodnicy z najwyższej półki będą tylko wtedy gdy dostaną odpowiednio duże kontrakty, dzieciaki i młodzież będą zawsze!

 6. Obcinamy dotację, OK, ale poprzyjmy to wynikami finansowymi miasta. Gdzie się podział “Raport Otwarcia”, który miał ukazać katastrofalny stan finansowy miasta? Czy kiedykolwiek doczekamy się jego publikacji? Nareszcie mamy drużynę, z której może być dumne nie tylko Zawiercie, ale również całe województwo, bo godnie reprezentują region, a tu taki zonk.

 7. Ten cały Konarski to żart! Dziecko zastępca prezydenta, odbywa spotkania w urzędzie miasta. Wstyd. Do tego katastrofa w zarządzaniu miastem, wszędzie niekompetencja. Teraz obcięcie dotacji na jedyny wartościowy klub sportowy w tym mieście. Referendum będzie konieczne, inaczej to miasto spadnie jeszcze niżej.

 8. Konarski to najgorszy prezydent tego miasta – to już widać. Niekompetentny, nie potrafiący współdziałać z innymi, butny, zarozumiały. Bardzo mi wstyd ze na niego głosowałem, przepraszam kibice aluronu!

 9. Jezeli kryterium bylo szkolenie mlodziezy (I bardzo dobrze) to Pan Prezes Baran powinien sie cieszyc ze wogole cos dostal Aluron. Porownajmy liczbe mlodziezy w Aluronie I np. W Virecie. A co do nowej hali to Aluron niech sobie sam wybuduje z aluminium na przyklad.
  Brawo Panie Prezydencie dosc dojenia miasta przez ambicje Pana Barana

 10. O co ten szum???
  Dla Aluronu 200tys zł to kilka procent w budżecie (najwyżej będą nocowali w hotelu **** a nie ***** i tyle), dla pozostałych to 50% budżetu lub więcej. Dla wszystkich poza Aluronem to są pieniądze gwarantujące funkcjonowanie w kolejnym sezonie.
  200 tys na kilkudziesięciu młodzieżowców (nie liczę tych z Poręby, Pilicy i Szczekocin bo dotacja dotyczyła Zawiercia a nie powiatu) spokojnie wystarczy. Profesjonalne kontrakty gwarantują SPONSORZY!!!
  I nie piszcie o PROMOCJI miasta, bo to nie był konkurs dotyczący promocji tylko ORGANIZACJI UPRAWIANIA SPORTU (z naciskiem na sport młodzieżowy – nie profesjonalny).

 11. Dziś 22.03 ponoć jest “dzień mózgu” jednak po powyższych wpisach stwierdzam, że nie wszyscy mogą świętować, bo żeby dzieci chciały uprawiać sport to musza.miec sportowe autorytety, które mamy w Zawierciu w Aluronie. Trzeba mieć kogo gotować, a jeśli nie będzie klubu to dotacje to gdzie te dzieci będą- pójdą po dopalacze ( bo przecież jesteśmy ” stolica dopalaczy” , po alkohol ( bo u nas nawet sędziowie piją i jeżdżą samochodami ) lub pójdą na SP nr.3. Na spotkanie że swoim 16 letnim wiceprezydentem. Ale potem będzie plac, że strach wyjść po zmroku na miasto. Apeluję. Myślenie nie boli, a szare komórki mogą być tylko w uspieniu .

 12. Bez względu na nazwę dotacji, miasto w mojej ocenie ma obowiązek wspierać taka inicjatywę jak klub aluron. Generalnie, nie zdziwiłbym się gdyby inne miasta zaproponowały Panu Prezesowi Baranowi przeniesienie klubu np. do Częstochowy. Będą tworzyć pozytywna energię tam, rozsławiać miasto, które bardzo chętnie za to zapłaci. Ta władza Konarskiego to jeden wielki niewypał – taki pisowski kapiszonik!!!!!

 13. Klub niedługo wypnie się na Zawiercie przez Konarskiego, ale nie martwcie się! Na hali zostanie organizacja mikolajek i dnia kobiet, bezczelnie będzie napisane na plakacie ze organizatorem jest (na równi) miasto Zawiercie oraz ODNOWA Konarskiego. Przecież to żart. Ja już mam dosyć ODNOWY i niedługo oddamy ja do recyclingu!

 14. Uwierzyliśmy w ten tani PR, uwierzyliśmy, że zmiana prezydenta jest konieczna. Była konieczna, ale Konarski okazał się nie właściwym wyborem. Jak można lekceważyć wszystko od A do Z. Przedsiębiorcy nie chcą o nim słyszeć bo kompletnie ich lekceważy, mieszkańcy się z niego śmieją, że w urzędzie przyjmuje uczeń bez kompetencji, pracownicy urzędu mówią wprost – takiego bałaganu jeszcze nie widzieliśmy, teraz upokaża najcenniejszą wartość pozytywną w mieście – klub, który rozsławia markę miasta. Takiego nieudacznika jak Konarski to ja jeszcze nie widziałem. Przepraszamy kibiców za takiego “prezydenta”!

  • Jak ty jesteś REALISTA to ja jestem cesarzem CHIN ! Takiego propagandowego bełkotu dawno nie czytałem ! Konarski podjął się bardzo trudnego i niewdzięcznego zadania jakim jest zlikwidowanie patologii w instytucjach i urzędach samorządowych, która doprowadziła nasze miasto do upadku i konsekwentnie realizuje ten cel. Chwała mu za to.

 15. Biorąc pod uwagę w jaki sposób spółka cywilna tj “Aluron Virtu Warta Zawiercie Spółka Cywilna” na samym początku swego istnienia dostała w prezencie wszystkich zawodników od Stowarzyszenia Siatkarskiego za ZERO złotych, a potem te same władze Stowarzyszenia “pozbyły się” swoich dawnych członków…. to teraz powinni dostać guzik. Teraz Mirek już nawet specjalnie ludzi na ulicy nie poznaje z którymi tyle lat razem na hali spędzał czas ….. bo grać tez nie potrafił, ale komentować to pierwszy był ….

 16. Aluron Virtu – dzieki inwencji Prezesa Barana i wielu fajnych osób udało się zrobić coś z niczego, sprowadzili dobrych zawodników, mimo kłód rzucanych pod nogi przez władze miasta odnoszą sukcesy. Duzo ludzi ma z tego radość, sam chodze na mecze i widzę jak całe rodziny dopingują naszych. Władze miasta potrafią zniszczyć nawet coś tak niespotykanego i dobrego jak wszystko co dzieje się wokół klubu… szkoda

 17. @Zagłębiak podaj konkt=rety ile spólka cywilna zarobiła na 500 osobach z zawiercia co to oglada i ile na posostałych kibicach z Polski a ile zaoszczedziałą na znajomościach ze ma hale za free adres druzy nie prawidłowy bo jest nia spółka cywilna a nie miasto , więc kto tu ma układy.

  My mieszkańcy mamy dośc tego sportu !!!!!!!

 18. Mam taką myśl: może klub powinien nazywać się Aluron Virtu Globetrotters. Jeżeli potrafił wypromować nasze miasto, a drużyny nic tu nie trzyma, jak twierdzi sam Pan Prezes KB, to niech “objazdowo”, co sezon zajmą się promocją kolejnych zainteresowanych miast. Wtedy prywatny klub będzie dochodowy, nie będzie wywierał presji na mieście, które potrzebuje wiele innych inwestycji.
  Choćby nasz zawierciański SOR’vival, tu nic nie pomoże, że “klub ze swoich działań promocyjnych ocieplających wizerunek miasta wywiązuje się z nawiązką – cyt. KB”.

  I to tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.