zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Akcja “NURD” w powiecie zawierciańskim: 67 wykroczeń i 40 mandatów

W czwartek 8 sierpnia policjanci z zawierciańskiej drogówki kontrolowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na terenie całego kraju prowadzone były działania NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego).

W trakcie działań policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu ujawnili 67 wykroczeń, z czego aż 51 popełnionych zostało przez kierowców. Piesi również naruszali przepisy drogowe. Mundurowi skierowali do sądu 1 wniosek o ukaranie i nałożyli 40 mandatów karnych. W trakcie działań policjanci ujawnili też 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich prowadził samochód, dwaj pozostali to rowerzyści – czytamy na stronie zawierciańskiej policji.

Celem działania mundurowych było ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, specjalnym nadzorem objęto miejsca, w których najczęściej dochodzi od zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy użytkowników.

Źródło: KPP w Zawierciu

3 KOMENTARZE

  1. Takie kontrole to powinni robić codziennie bo łamanie przepisów przez kierowców stało się jakby normą za przyzwoleniem. Codziennie widzę kierowców rozmawiających przez komórki, nie zatrzymujących się przed przejściem o kierunkowskazie że skręcają też często zapominają a przechodnie cóż często przechodzą w miejscach nie oznaczonych.

  2. Jakieś słabe łapanki bo jeżdze kilka dni i tylko raz widziałem ich na 122km a tak cisza nawet w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy gdzie piesi łamia przepisy jakim są żabki nie było koło pasów ani jednego radiowozu

  3. Na terenie całego kraju będą coraz częściej prowadzone takiego typu akcje wymierzone w kierowców, bo z czegoś trzeba finansować programy + (plus). Kierowcy to wielcy patrioci, tak jak smakosze alkoholi i palacze tytoniu. To te grupy dostarczają do budżetu kasę. To oni utrzymują to Państwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.