zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Akcja KSM-u na Wielki Post

Każda osoba może przyłączyć się do wielkopostnej akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży #AquamPanemChallenge.

– Chcemy ofiarować naszą sztafetę w intencji prześladowanych chrześcijan na całym świecie i w ten sposób wyrazić naszą jedność i dać im wsparcie – podkreślają młodzi z KSM-u.

– Chcemy zaprosić Was na ring! Będzie walka! Walka ze swoim egoizmem, wygodnictwem, wszystkim, co nazywa się grzechem! Będzie to też walka z samym Szatanem, bo niektóre duchy można wyrzucić jedynie modlitwą i postem – zachęca ks. Andrzej Witek, asystent diecezjalny KSM.

Od 1 marca 2017 r. rusza wielka sztafeta postu, o chlebie i wodzie, którą organizatorzy nazwali #AquamPanemChallenge. – Przez każdy dzień Wielkiego Postu przynajmniej jedna osoba będzie pościć jedząc wyłącznie suchy chleb i pijąc zwykłą wodę. Cała wspólnota sztafety będzie się za nią modlić – młodzież w Zawierciu od poniedziałku do piątku, o godz. 6:00 w kaplicy na plebani Bazyliki modlitwą brewiarzową jutrzni, pozostali ofiarują dowolnie wybraną modlitwę. Będziemy też umieszczać, na specjalnie założonej do tego konwersacji, zdjęcie chleba i wody, by wszyscy mogli wiedzieć, kto danego dnia wypełnia jedną z wielkopostnych praktyk – informuje kapłan.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na #AquamPanemChallenge. Czy jesteś GOTÓW? Zapisy i kontakt – Karolina Kot, skarbnik oddziału KSM w Zawierciu.

 

Tekst: Urząd Miejski w Zawierciu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.