zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Administratorem parafii w Zawierciu-Kromołowie został zawiercianin ks. Krzysztof Fidura

W sobotę 14 listopada informowaliśmy o śmierci ks. Andrzeja Karczewskiego, dotychczasowego proboszcza parafii św. Mikołaja w Zawierciu-Kromołowie. Administratorem parafii jest obecnie ks. Krzysztof Fidura, zawiercianin wyświęcony na kapłana w 2007 roku.

Od półtora roku posługiwałem w parafii św. Mikołaja w Kromołowie jako wikariusz. Nagła śmierć ks. Andrzeja Karczewskiego, z którym współpracowałem, postawiła mnie w zupełnie nowej sytuacji. Najpierw jako wikariusza pełniącego obowiązki proboszcza a następnie administratora tej parafii. Z jednej strony jest to dla mnie duże wyróżnienie, że pierwszą samodzielną placówką w moim kapłańskim życiu jest parafią moich rodzinnych stron, z tak bogatą historią i tradycjami. Z drugiej strony jest to dla mnie wyrazem wielkiego zaufania ze strony ks. abp. Wacława Depo, że poradzę sobie samodzielnie z duszpasterstwem, administrowaniem zabytkowym kościołem i dwoma kaplicami dojazdowymi. Jestem przekonany, że wychowując się i dorastając na ziemi zawierciańskiej pozwoli mi łatwiej zrozumieć swoich parafian z ich troskami i problemami, a ciesząc się ich życzliwością, ufam że uda nam się stworzyć nowy obraz tej wspólnoty, zarówno od strony duchowej jak i materialnej, aby każdy mógł tu znaleźć swój mały skrawek nieba, w którym będzie bliżej Pana Boga – powiedział ks. Krzysztof Fidura.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Mapy Google

2 KOMENTARZE

  1. Mogę się mylić, ale chyba święty Piotr i to z namaszczenia samego Syna Boga w Trójcy jedynego, został powołany do tych celów ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.