zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“A co jeśli nic?” w plebiscycie publiczności na II. Dolnośląskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych

Trwa II. Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”, podczas którego można oddać głos na swój ulubiony film w plebiscycie publiczności. Jedną z produkcji, biorących udział w festiwalu, jest “A co jeśli nic?” pochodzącej z powiatu zawierciańskiego Moniki Krupy. 

Film “A co jeśli nic?” można obejrzeć za darmo na stronie festiwalu, a następnie wziąć udział w głosowaniu na Nagrodę Publiczności (film widnieje w części “Dokument”). Na film głosować można do soboty 19 czerwca. Laureat Nagrody Publiczności ogłoszony zostanie w niedzielę 20 czerwca.

“A co jeśli nic?” to film dokumentalny z 2020 roku w reżyserii i scenariusza Moniki Krupy. Głównym bohaterem jest prof. Andrzej Niwiński, który po usunięciu 3000 ton kamienia i 30 latach pracy wierzy, że jest o krok od dokonania wielkiego archeologicznego odkrycia w Egipcie. Kiedy inni zwątpili, on nie ustaje w poszukiwaniach i konsekwentnie dąży do celu, bez względu na opinię sceptyków i śmiech niedowiarków. Przed nim ostatnia misja i ostatnie miejsce, w którym może znajdować się grobowiec zaginionego faraona. Film został nagrodzony kilkoma nagrodami, m.in. Nagrodą dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego podczas 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: II. Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.