zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

80. urodziny Wiesława Ochmana w Zawierciu [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dziś w Zawierciu światowej sławy tenor Wiesław Ochman obchodził swoje 80. urodziny.

Reklama

Wiesław Ochman, tenor operowy i Honorowy Obywatel Miasta Zawiercie, skończył dziś 80 lat. Z tej okazji Rada Miejska w Zawierciu i Rada Powiatu Zawierciańskiego zorganizowały połączoną sesję, podczas której zaprezentowano twórczość śpiewaka i podziękowano mu za prowadzenie corocznych (od 25 lat) koncertów na rzecz Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

W uroczystej sesji oprócz Wiesława Ochmana i jego żony Krystyny wzięła udział rada miejska i rada powiatu, a także byli prezydenci Zawiercia – Roman Flak i Konrad Imielski – oraz wójtowi i burmistrzowie części gmin w powiecie zawierciańskim.

– Jest Pan osobowością XX i XXI wieku. Pańska działalność artystyczna na rzecz szpitala jest dla nas zaszczytem i dobroczynnością – mówił Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona.

Jak informował Czesław Kawecki, Prezes Fundacji Pomocy dla Szpitala w Zawierciu “Auxilium” im. dr. Henryka Wnuka, dzięki 25. koncertom z udziałem Wiesława Ochmana dokonano zakupów na rzecz zawierciańskiej lecznicy na kwotę 1 mln 100 tys. zł.

– Jak kiedyś Krynica stała się miastem sympatyków Jana Kiepury, tak Zawiercie stało się miastem Wiesława Ochmana. Mam nadzieję, że traktuje Pan nas jak swoją wielką rodzinę, z którą warto nad Wartą spędzić urodziny – mówił Witold Grim.

Zobaczcie zdjęcia i materiał filmowy z uroczystej sesji:

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.