zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

6 miesięcy od wyboru. Oto wyniki ankiety dotyczącej oceny półrocza prezydentury Łukasza Konarskiego

W sobotę 4 maja na Facebooku zawiercianskie.pl ogłosiliśmy ankietę pod nazwą “Dziś mija dokładnie 6 miesięcy od wyboru Łukasza Konarskiego na prezydenta Zawiercia. Jak oceniasz półrocze tej prezydentury?”. Oto wyniki.

W ankiecie oddano 807 głosów, 445 (55%) spośród nich to “dobrze”, a 362 (45%) – “źle”. Wśród osób, które krytycznie oceniły półrocze prezydentury Łukasza Konarskiego jest Gabriel Dors, starosta zawierciański.

O tym, że tak zagłosowałem dowiedziałem się od Pana Redaktora. Chciałem zobaczyć wyniki głosowania i przez pomyłkę oddałem głos w ankiecie – powiedział Gabriel Dors.

Łukasz Konarski został zaprzysiężony na prezydenta Zawiercia w dniu 21 listopada 2018 r.

Bardzo cieszę się, że w większości mieszkańcy dobrze ocenili pierwsze półrocze mojej prezydentury. Wyniki głosowania pokazują, że kierunki podejmowanych przeze mnie działań są słuszne. Najważniejszy dla mnie jest interes i dobro miasta, a także dobro naszych mieszkańców. Miasto zmienia się na naszych oczach – mówi Łukasz Konarski w odpowiedzi otrzymanej przez naszą redakcję w dniu 24 maja 2019 na zapytanie przesłane do rzeczniczki urzędu w dniu 13 maja.

20 KOMENTARZY

 1. Ja oceniam pana Konarskiego bardzo źle. Głosowałem na niego i żałuję. Jakieś dziecko w urzędzie miasta, sam prezydent butny i niekompetentny, w urzędzie chaos i sami pracownicy mówią ze z nim nie da się pracować. Nie zagłosuje na niego więcej.

 2. Po co te szopki z ankietami. My Zawiercianie wybraliśmy w wolnych wyborach Prezydenta Łukasza Konarskiego, a nie ankieta na Facebooku. Kadencja jest 5 lat. Dużo się dzieje w Zawierciu i idzie ku lepszemu. Ostatnie rządy byłego Prezydenta były złe i po nim cały bałagan, który musi teraz uporządkować, przejął Pan Prezydent Łukasz Konarski. Panie Prezydencie Konarski, wyborcy są z Panem, proszę realizować swój program, który Pan przedstawił podczas kampanii wyborczej. W końcu mamy gospodarza któremu zależy na rozwoju Zawiercia, a przede wszystkim jest WYSOKI.

  • To ze konarski lubi bardzo tani PR wszyscy wiemy, tylko to potrafi, uśmiechać się na zdjęciach. Ale dzieciaki dajcie już spokoj – armia pana Konarskiego 16 i 17 latków dokonujących wpisów w internecie może już spocząć.

 3. Porządki w urzędzie były bardzo potrzebne. Urzędnicy są zdziwieni, że muszą pracować i służyć pomocą. Ujadają, bo Pan Prezydent uporządkował im czas pracy. Skończyły się czasy świętych krów i dlatego cały ten płacz, jacy to są nieszczęśliwi.

 4. Jak dla mnie ten człowiek został prezydentem przez czysty przypadek. Grima osłabiła akcja zwolnij lenia, w sumie ciekawe kto za tym stał hmmm, a Mach miał wyrok. Facet się prześlizgnął, miał dziki fart. Niestety dla miasta to nie dobrze. Facet jest niekompetentny, nieprzygotowany i jego „rządy” 18latkow odbija się Zawierciu czkawką. NIE POPIERAM!!!

 5. Ja to się cieszę, że nie ma LENIA i osób z nim związanych. Zawiercia ma nowego, młodego i WYsokiego Prezydenta. BARDZO POPIERAM i jest fajnie z takim gospodarzem.

  • No rzeczywiście, wzrost to główne kryterium wg. którego powinno się wybierać prezydenta. Mój Boże, i jak ktoś taki ma głos równie ważny co głos kogoś mądrego to ja się nie dziwię, że w tym mieście jest jak jest.

 6. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 7. Może radna Mićka powie ile przytuliła podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

 8. Biorąc pod uwagę iż obecny prezydent przykłada szczególną wagę do PR to cieniutko. 45% osób przeciwnych, niezadowolonych daje do myślenia. Minęło zaledwie pół roku to niewiele. Prezydent nie podjął żadnej poważnej decyzji. Jedyny plus to dofinansowanie do drogi na SAG ale to nie zasługa obecnego prezydenta.

 9. Kiedy Pan Konarski obejmował urząd wielu myślało że będzie 10 lat prezydentem. Ale z Konarskim to jest trochę chyba tak jak z panną młodą. Na ślubie piękna pomalowana uczesana a jak wstanie z łózka to strach się bać. Kampania sie skończyła i skończył się Konarski. Każdemu przykleja się łatkę która ciągnie się za nim do końca. Konarskiemu przyklejono łatkę wirtualnego facebookowego prezydenta i nic tego nie zmieni. Media go stworzyły i media go skończą. Nie życzę Panu Konarskiemu źle. Nie jest to jednak osoba która wzbudza jakiś szacunek. Raczej strach i niepewność u osób dla których jest pracodawcą.

  • To, że nie rządzi Grim to akurat dobrze, bo był słaby, ale Mach (pomijając wszelkie kontrowersje związane z jego osobą) nie był złym prezydentem. Wiedział co i jak i miał to “coś” co pozwoliło mu załatwiać ważne dla miasta sprawy.

 10. Konarski miał być atakiem bombowym na mistyczny “układ”, a okazał się rozmokłym kapiszonem. Kampania (akcja zwolnij lenia za którą nie wiadomo kto stał, ale jak mówili Rzymianie “winny ten kto odniósł korzyść”) zrobiła swoje. Ludzie dali się nabrać, dziś wielu czuje się oszukanych i rozczarowanych miałkością działań “prezydenta”. Nie sądzę, aby konarski utrzymał się na stołku do końca kadencji, nikt go nie szanuje, nie ma posłuchu wśród współpracowników, ludzie są coraz bardziej zażenowani jego ruchami. Jedna wielka masakra!

  • Anonim
   trwa rozbijanie mitycznego układu poprzez tworzenie swojego układu. Faktycznie kapiszon. Szkoda mi tych ludzi których jest przełożonym. Atmosfera w urzędzie jest zepsuta, i nie, nie dlatego, jak niektórzy sieją tanią propagandę, że “w końcu trzeba zacząć pracować”. Jakoś w poprzednich latach nie miałem problemu żeby załatwiać to co trzeba. Teraz też załatwię, pracownicy urzędu wiedzą co mają robić i jakie są ich obowiązki… ALE – teraz ludzie jacyś tacy jakby przygaszeni, może wystraszeni, nie wiem dlaczego. Może źle się współpracuje z prezydentem i ludźmi których wprowadził.
   Skoro prezydent jest taki nowoczesny i wykształcony w zarządzaniu – jak to w swoich materiałach w kampanii prezentował., Chyba powinien wiedzieć, że efektywność pracy jest w dużej mierze uwarunkowana również dobrą atmosferą i zgranym zespołem. A jak na razie jest wrażenie, że chyba stosuje pisowsko sowieckie metody, bo nie wiem jak to inaczej określić. Słuchałem też wywiadów z nim, arogancja i pycha jest zauważalna w jego wypowiedziach. No cóż, szkoda, nie wiedziałem, że taki jest.

 11. A ja sądzę, że jest dobrym prezydentem i nie żałuję oddanego na niego głosu. A swoją drogą niektórzy radni tak niby zatroskani o dobro mieszkańców powinni wreszcie coś dla nich zrobić. Sesje RM to nie czas na gwiazdorzenie i negowanie z zasady wszystkiego. Pora dorosnąć, to nie piaskownica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.