zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

3 osoby z powiatu zawierciańskiego kandydują do Parlamentu Europejskiego

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego pozostał niespełna miesiąc. Zarejestrowano już listy kandydatów do PE – na listach w województwie śląskim są 3 osoby z powiatu zawierciańskiego.

Jerzy Janoska – przedsiębiorca, mieszkaniec Fugasówki, urodzony 4 kwietnia 1965 r. w Zawierciu. Radny Miasta i Gminy Ogrodzieniec, członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego. Zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych. Uczestniczył w happeningu w 2017 r., który polegał na symbolicznym wieszaniu portretów europosłów Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach parlamentarnych Jerzy Janoska kandydował z list Kukiz’15 do Sejmu, lecz nie uzyskał mandatu.
Kandydat Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, pozycja 2.

Bożena Szydlik – urodzona w 1965 r. mieszkanka Włodowic, pielęgniarka, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. W 2018 r. bez powodzenia startowała w wyborach samorządowych do rady Sejmiku Województwa Śląskiego.
Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, pozycja 9.

Maciej Urbańczyk – urodzony 18 kwietnia 1965 r. w Katowicach, mieszkaniec Śrubarni (gmina Ogrodzieniec). Absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył także studia podyplomowe o profilu Działalność Banków Komercyjnych oraz Zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Przedsiębiorca, wieloletni prezes i członek zarządu w Polskich i zagranicznych spółkach. Prezes Fundacji Ochrony Zabytków Ziemi Jurajskiej. Kandydat Kongresu Nowej Prawicy do Senatu w wyborach uzupełniających w 2014 roku. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Korwin.
Kandydat Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski, pozycja 6.

Informacje zebrał: Karol Jarża
Zdjęcia: Facebook

13 KOMENTARZY

  1. Janoska za występ z szubienicami powinien dostać nagrodę Nobla. Wskazując tych obleśnych niemieckich zdrajców zasługuję na szacunek i Zawierciański głos.

  2. Niemieckich zdrajców powiadasz SZA?Dzięki Bogu dziś już w internecie nikt nie jest anonimowy, 02.05 ustaleniem tożsamości użytkownika SZA po IP zajmą się organy do tego powołane. Ciekawe, czy przed Sądem powtórzy swoje stwierdzenie oraz ciekawe czy przed Sądem przedstawi dowody owej „zdrady”. Mówimy dość nienawiści i takim osobom jak SZA!

  3. Nie zagłosuje na żadnego z nich. Cieszę się, że ze Śląska kandyduje Profesor Buzek, On będzie mnie godnie reprezentował.

  4. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

  5. Anonim
    5 maja 2019 o 11:47 am

    Może radna Mićka powie ile przytuliła podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.