zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

29-letnia zawiercianka sama wychowująca 6-letniego Wojtusia cierpi na endometriozę IV stopnia. Trwa zbiórka na jej leczenie

Mieszkająca w Zawierciu Justyna Pietkiewicz choruje na endometriozę IV stopnia. Choroba zajmuje znaczną część narządów wewnętrznych 29-latki i może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie. Trwa zbiórka pieniędzy na operację w klinice w Warszawie, specjalizującej się w leczeniu tego typu przypadków. 

Mam na imię Justyna, mam 29 lat i jestem mamą najwspanialszego skarba i cudu jaki mnie spotkał – Wojtusia (6 lat). Do tej pory, mimo przeciwności losu jakie nas spotykały, tego, że mąż nas zostawił z dnia na dzień i że zostaliśmy sami bez domu pieniędzy możliwości, starałam się zawsze nie tracić wiary i nie poddając się zawsze dzielnie stawiałam czoła przeszkodom. Wynajęłam mieszkanie, znalazłam pracę i żyliśmy może skromnie, ale zawsze razem, aż do dnia, kiedy spadła na mnie straszna diagnoza – Endometrioza IV stopnia. Ostatniego stadium. Choroba nie śmiertelna, jednak skutki jakie wytwarza w organizmie i spustoszenie w narządach zagrażają realnie mojemu życiu. Zajmuje moja macice, jajniki, odbyt, jamę brzuszna oraz jelita. Są to zmiany głęboko naciekające. Kilka dni temu przeszłam operację usunięcia zmian z jajników i macicy, jednak w takim stadium choroby lekarze w ramach NFZ nie są w stanie nic więcej dla mnie zrobić. Potrzebuje kosztownego leczenia i operacji w klinice w Warszawie, która specjalizuje się w operacji trudnych beznadziejnych przypadków, gdyż posiadają sprzęt najlepszej klasy i wybitnych profesorów, specjalizujących się w operacji endometriozy głęboko naciekającej ostatniego stadium. Niestety nie stać mnie na to, ale wierzę w dobre serca ludzi wokół i wiem, że jeśli każda osoba która to przeczyta wspomoże mnie choćby złotówka uda nam się wspólnie osiągnąć cel. Chciałabym jak do tej pory cieszyć się uśmiechem mojego syna i móc być przy nim na co dzień, a nie spędzać czasu w szpitalnych łóżkach czekając na koniec… Strasznie proszę w imieniu swoim i Wojtusia o choćby malutka cegiełkę do naszego marzenia… Operacji nadziei… Justyna Pietkiewicz – czytamy w opisie zbiórki.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: zrzutka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.