zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

23-latka, która zginęła w wypadku samochodowym w Kromołowie była druhną OSP Szczekociny. Straż pożarna z powiatu zawierciańskiego w żałobie

23-latka z gminy Szczekociny, która zginęła w wypadku samochodowym w czwartek 4 czerwca była druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczekocinach.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:40 na ulicy Jurajskiej w Zawierciu-Kromołowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca osobowym volkswagenem polo 23-latka, najechała na tył zatrzymanego bmw, którego kierowca czekał na możliwość kontynuowania jazdy. Następnie kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki scania. Mieszkanka Szczekocin zginęła na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili wymaganą dokumentacje. Teraz zawierciańscy śledczy będą ustalać dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Na tym odcinku drogi krajowej nr 78 przez 7 godzin był wstrzymany ruch – informuje zawierciańska policja.

Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu zawierciańskiego ogłosiły żałobę po tragicznej śmierci druhny ze Szczekocin. Również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu na znak żałoby opuściła flagę państwową do połowy masztu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu z wielkim smutkiem i żalem informuje, iż w dniu 4 czerwca 2020 r. doszło do tragicznego wypadku w wyniku, którego zmarła nasza koleżanka Natalia Sroka – pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu oraz druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczekocinach. Druhna Natalia od dawna była związana i w pełni oddana swojej pasji jaką była dla niej Straż Pożarna. W szeregach OSP Szczekociny brała czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i życiu codziennym jednostki. Angażowała się w akcje charytatywne i nigdy nie odmawiała pomocy. Mimo, że jako Strażacy na co dzień mamy styczność ze śmiercią, jest bardzo ciężko gdy umiera jedna z Nas. Ciężko opisać słowami stratę tak młodej, ofiarnej, wartościowej, zawsze uśmiechniętej osoby. Decyzją Komendanta Powiatowego flaga państwowa na maszcie w KP PSP Zawiercie do wtorku pozostaje opuszczona do połowy jako wyraz żałoby po śmierci naszej Koleżanki. Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 9 czerwca (wtorek) o godzinie 15:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Szczekocinach. Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu składają wyrazy najszczerszego współczucia dla całej rodziny – czytamy na stronie internetowej KP PSP w Zawierciu.

O zmarłej w wypadku druhnie OSP napisała również Ochotnicza Straż Pożarna w Szczekocinach.

W tym bardzo trudnym czasie, na który wystawił nas los chcielibyśmy wszystkich poinformować, że pogrzeb druhny Natalii, odbędzie się we wtorek 9 czerwca 2020 roku o godzinie 15:00 na cmentarzu komunalnym w Szczekocinach. Natalka, była pasjonatką straży z krwi i kości, remiza była jej drugim domem, strażacy byli drugą rodziną. Niesienie pomocy ludziom było jej pasją i celem w życiu. Nigdy się nie poddawała i walczyła do końca, gdy niektórym brakowało sił na akcjach dawała nam ją, motywowała do działania. Jako człowiek była zawsze pogodna i uśmiechnięta, nigdy nie odmawiała pomocy, miała mnóstwo empatii, kochała pomagać ludziom i zwierzętom, angażowała się w różne akcje charytatywne. Natalka pomaga innym nawet po śmierci, ponieważ zgodnie z jej wolą zostały pobrane narządy do przeszczepów. Zarażała uśmiechem, była naszym promyczkiem. W chwili obecnej ciężko napisać więcej, jednak wiemy że zawsze będzie z Nami, będzie czuwać i pomagać z nieba jako nasz Anioł Stróż. Natalko Kochamy Cię i nigdy nie zapomnimy. Niech św. Florian prowadzi Cię w dalszej służbie! – czytamy na Facebooku OSP Szczekociny.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafika ilustracyjna: OSP Szczekociny

Oto zdjęcia z wypadku ze strony Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.