zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

20 dni, 1100 km, 10-14 godzin dziennie marszobiegu szlakami górskimi. Pracownik huty CMC Poland w Zawierciu rozpoczął akcję charytatywną dla 13-letniej Nicole

“Patrząc w góry – 1100 km dla Nicole” – to nazwa akcji Grzegorza Majcherkiewicza, pracownika huty CMC Poland Zawiercie, w ramach której w ciągu 20 dni pieszo pokona on 2 szlaki górskie: Główny Szlak Sudecki oraz Główny Szlak Beskidzki.

Nicole ma 13 lat i cierpi na obustronny zaawansowany zanik nerwów wzrokowych. Do wspierania dziewczynki zachęca Grzegorz Majcherkiewicz z CMC Poland Sp. z o.o., który na Facebooku ma profil o nazwie “leniwy_biegacz”.

Link do zbiórki dostępny jest TUTAJ. Można również wziąć udział w licytacji dla Nicole – kliknij TUTAJ.

Zabiegani w codzienności rzadko doceniamy najprostsze rzeczy. To, że możemy patrzeć, dotykać i doświadczać otaczający nas świat jest dla nas tak naturalne, że nawet nie zwracamy na to uwagi. Szlak jest dla mnie pewnego rodzaju pokorą. Za każdym razem, wychodząc w góry uczę się doceniać szczęście, jakie mam. Nie ma dla mnie lepszej motywacji do osiągnięcia tego celu jak to, że dzięki zebranym funduszom w trakcie mojej wędrówki, Nicole ma szansę odzyskać wzrok i zobaczyć to, co my widzimy, a ona nie może – mówi Grzegorz Majcherkiewicz.

Nicole traci wzrok przez zaawansowane stadium choroby polegającej na obustronnym zaniku nerwów wzrokowych. Jedyną szansą na uratowanie wzroku dziewczynki są operacje w Rosyjskim Centrum Oczu i Chirurgii Plastycznej w Ufie. Jak informują organizatorzy akcji, pierwsze zabiegi przyniosły znaczną poprawę, dlatego tak ważne są kolejne, aby Nicole mogła zmysłem wzroku doświadczać otaczający nas świat i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Inicjatywa Grzegorza Majcherkiewicza została wsparta przez firmę CMC Poland sp. z o.o. z siedzibą w Zawierciu.

Firma na co dzień zajmująca się recyklingiem, produkcją i przetwórstwem stali, wspiera lokalne społeczności, w których na co dzień żyją i funkcjonują jej pracownicy. Dzieje się to na różnych płaszczyznach: od pomocy służbie zdrowia czy straży pożarnej po zaangażowanie w dziedzinie kultury, edukacji i sportu. CMC Poland jest między innymi sponsorem tytularnym zawierciańskiego drużyny piłki siatkowej Aluron CMC Warta Zawiercie i drużyny piłki ręcznej Viret CMC Zawiercie – informują organizatorzy.

Oto co o akcji powiedział prezes CMC Poland.

Firma CMC Poland Sp. z o.o od wielu lat jest partnerem wydarzeń sportowych i sponsorem lokalnych klubów sportowych. Bierzemy udział w różnych lokalnych akcjach charytatywnych i wspieramy inicjatywy pracowników, które promują zdrowy tryb życia , pomoc innym i wpływają na pozytywną zmianę ich najbliższego otoczenia. Grzegorz poprzez realizację swojego pomysłu może pomóc 13 letniej dziewczynce w walce o lepsze jutro, a CMC chętnie wspiera tą akcję – komentuje Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland.

Kiedy Grzegorz przedstawił swoją inicjatywę, która łączy niesienie pomocy i promocję aktywnego wypoczynku, nie mieliśmy wątpliwości, że jest to akcja którą chcemy wesprzeć. Każdy kilometr górskiego szlaku pokonany przez Grzegorza to 5 zł na koncie fundacji zbierającej środki na zabiegi operacyjne dla Nicole. Jednocześnie Grzegorz w swoim zakresie prowadzi również aukcję charytatywną, gdzie każdy może przekazać przedmioty na licytacje i brać aktywny udział w zbieraniu środków na leczenie Nicole. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie i zaangażowaniu naszego pracownika, Nicole również będzie mogła zobaczyć szlak, jaki zamierza pokonać dla niej Grzegorz – mówi Barbara Kaleta, Członek zarządu CMC Poland.

Pełna relacja z wędrówki będzie dostępna na Facebooku “leniwy_biegacz”, CMC Poland i Zawód na propsie.

Oto trasa akcji „Patrząc w Góry”

 • 14.08 – Świeradów-Zdrój – Karpacz
 • 15.08 – Karpacz – Krzeszów
 • 16.08 – Krzeszów – Twierdza Srebrna Góra
 • 17.08 – Twierdza Srebrna Góra – Kudowa-Zdrój
 • 18.08 – Kudowa-Zdrój – Wilkanów
 • 19.08 – Wilkanów – Złoty Stok
 • 20.08 – Złoty Stok – Głuchołazy
 • 21.08 – Głuchołazy – Głubczyce
 • 22.08 – Głubczyce – Wodzisław Śląski
 • 23.08 – Wodzisław Śląski – Ustroń
 • 24.08 – Ustroń – Stacja Turystyczna Słowianka
 • 25.08 – Stacja Turystyczna Słowianka – Schronisko na Hali Krupowej
 • 26.08 – Schronisko na Hali Krupowej – Schronisko na Turbaczu
 • 27.08 – Schronisko na Turbaczu – Sucha Struga
 • 28.08 – Sucha Struga – Ropki
 • 29.08 – Ropki – Kąty
 • 30.08 – Kąty – Puławy Górne
 • 31.08 – Puławy Górne – Bacówka pod Honem
 • 01.09 – Bacówka pod Honem – Ustrzyki Górne
 • 02.09 – Ustrzyki Górne – Wołosate

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

5 KOMENTARZY

 1. Przypomina mi się historia chłopaka, (Polaka) akcja w Polsce w moich stronach z dzieciństwa, który pochodził z bardzo biednej rodziny. Codziennie pokonywal 150 km! Tak sto pięćdziesiąt kilometrów (2 x 75 km) na uczelnie rowerem! Otrzymywał owszem stypendium socjalne, ale fundusze oddawał matce na “życie”. Mógł mieszkać w akademiku, ale wolał wracać do młodszego rodzeństwa i matki, chroniąc ich przed ojcem pijakiem!
  Skończył studia… Ma dobrą pracę swoim oporem i poświęceniem…
  Oglądające się za siebie, dla was 3 zł to jedno piwo, dla innych 3 zł to obiad dla całej rodziny jakąś zupa bez mięsa, i do tego wodnista…. Pomagajcie kiedy możecie….
  Histo

 2. #ANONIM SUPER HISTORIA TAKICH LUDZI JEST MALO BARDZO MALO SZACUNEK DLA RODZINY!!!!!!DLA OJCZYZNY………DLA PRACY…..A TERAZ ILE MASZ “SIANA” nie wszyscyaby jasnosc byla….jestes spoko moko cool yeaa….KARAMA WRACA OJ WRACA PREDZEJ CZY POZNIEJ

 3. Ja mam sprawę dla radnych powiatowych.Proszę się zainteresować tym co się dzieje w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu czyli domami dziecka w Górze Włodowskiej,Chruszczobrodzie i w Zawierciu pod rządami pana Janickiego i jakie nowe umowy o pracę przygotował swoim pracownikom.Łamane są podstawowe prawa człowieka i pracownika wynikające z konstytucji takie jak 8-dzień pracy.Skandal nad skandalami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.