zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

18 zgonów po dopalaczach? Zawierciańska policja dementuje. Wkrótce protest przeciw dopalaczom

W Internecie pojawił się wpis dotyczący kilkunastu ofiar śmiertelnych dopalaczy w Zawierciu został oficjalnie zdementowany przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu.

Apeluję do wszystkich rodzin, których zmarło ich dziecko przez dopalacze kupione od dziewczyny w Zawierciu policja nic z tym nie robi, więc nagłośnijmy sprawę do telewizji zmarło od grudnia 2018 r około 18 osób w przedziale 19 i30 lat – czytamy we wpisie na Spotted Zawiercie, który został udostępniony ponad 300 razy na Facebooku.

Zawierciańska policja zdementowała tę informację wczoraj na swoim profilu na Facebooku.

Stanowczo dementujemy rozpowszechniane przez część portali nieprawdziwe informacje odnośnie masowej ilości zgonów młodych osób z terenu Zawiercia, będących skutkiem zażycia, tzw. “dopalaczy”. Faktem natomiast jest, iż w ostatnim okresie otrzymaliśmy zgłoszenia odnośnie hospitalizacji osób, które mogły zażywać substancje psychoaktywne. W związku z tym prowadzimy intensywne czynności, a dotychczasowym efektem jest ustalenie kilku osób mających związek z tym procederem oraz zatrzymanie jednej z nich, która w ostatni piątek została tymczasowo aresztowana. Powyższa sprawa ma charakter rozwojowy – przewidujemy dalsze zatrzymania – czytamy w komunikacie policji.

Również w sobotę 2 lutego został zapowiedziany protest przeciw dopalaczom, który ma się odbyć w sobotę 9 lutego.

Od grudnia 2018 do końca stycznia 2019 roku w mieście Zawiercie doszło do tragicznych w skutkach śmierci osób zażywających dopalacze, jest to do dziś niewyjaśniona okoliczność. Dlatego zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w proteście przeciwko Stop Dopalaczom w dniu 09.02.2019r. o godz. 10:00 na terenie miasta Zawiercie – czytamy w informacji na profilu wydarzenia https://www.facebook.com/events/546466602841500/

Inicjatorem wydarzenia jest organizator wczorajszego Marszu podziękowania dla Jerzego Owsiaka, który przeszedł przez Zawiercie w sobotę 2 lutego.

2 KOMENTARZE

  1. Oczywiście ze problem jest ogromny i koniecznie trzeba cos z tym zrobic, aby nie było kolejnych tragedii. NIE WOLNO nam udawać, ze to nas nie dotyczy. Sama jestem mamą nastolatka i jestem zdruzgotana. Chrońmy nasze dzieci, naglośnijmy tę sprawę w mediach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.