zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

105-lecie Zawiercia: koncerty, happening ekologiczny i kadryl na koniach [ZDJĘCIA]

W niedzielę 5 lipca w Zawierciu odbyły się koncerty, pokaz i happening w związku ze 105. rocznicą nadania miastu praw miejskich.

Wydarzenia rozpoczęły się o godzinie 16:00 na Placu św. Jana Pawła II, gdzie odbył się happening ekologiczny “105 sadzonek na 105-lecie”. W jego ramach oprócz rozdawania sadzonek drzew zorganizowano warsztaty dla dzieci, punkt wymiany kwiatów oraz zbiórkę zużytego drobnego sprzętu elektronicznego. Około 17:00 na placu koło Miejskiego Ośrodka Kultury “Centrum” w Zawierciu zaprezentowano Kadryl na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii, w Kromołowie odbył się koncert Folky Band, a w Parku im. Adama Mickiewicza – koncert Orkiestry Dętej CMC.

Zdjęcia: Adam Bieńkowski

8 KOMENTARZY

  1. a propos zgromadzeń
    minął ponad tydzień od żarciowozów, kilka osób wieszczyło w komentarzach wysyp zakażeń covid. I jak? są jakieś raporty czy w Zawierciu wrosła ilość przypadków wykrytych? Po takim czasie już coś powinno się dziać.

  2. Niezła obsada na fontannie . Prezydent w otoczeniu swych pupili. Jest pan skarbnik pani sekretarz i nawet człowiek na wózku tylko co on ma na głowie szmatę czy gazetę ? Bo mama zagadają z prezydentem

    • Zawsze to nieco rozrywki w zawierciańskiej szarzyźnie… Kiedyś,kiedyś takie koncerty w parku odbywały się w każdą niedzielę.
      A tak nawiasem-prawa miejskie Zawiercie otrzymało z rąk okupanta niemieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.