zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

100-letnia zawiercianka Genowefa Fryc: “Swoje życie podzieliłam na 3 części: 25 lat byłam panną, 25 lat mężatką i 50 lat zawiercianką”

Genowefa Fryc jest mieszkanką Zawiercia od 1970 roku. Urodziła się 14 listopada 1919 roku we wsi Przysietnica obok Nowego Sącza.

Swoje życie podzieliłam na 3 części: 25 lat byłam panną, 25 lat mężatką i 50 lat zawiercianką – mówi z uśmiechem seniorka. Pytana o receptę na tak piękny wiek, odpowiada: – Nie mam recepty. Nie zawsze trzeba iść pod prąd, swoje zdanie trzeba mieć, ale nie zawsze, bo sobie można narobić wrogów. A w życiu ciężko jest, jak się ma wrogów. Ja miałam szczęśliwe życie, dobre dzieci i wnuki. Wszystkie są też urodne, zdolne i zdrowe, a to jest bardzo ważneGenowefę Fryc cytuje strona zawierciańskiego urzędu miasta zawiercie.eu

Pani Genowefa ma 12 wnucząt, 20 prawnucząt i 2 pra-prawnucząt. Jak podkreśla Urząd Miejski w Zawierciu na swojej stronie internetowej – Jubilatka nadal cieszy się dobrym zdrowiem, lubi śpiewać, rozwiązywać krzyżówki, czytać książki i prasę codzienną, doskonale orientuje się w sprawach politycznych, chętnie ogląda programy przyrodnicze. Nadal pamięta wiersze i piosenki z młodzieńczych lat.

Jubilatkę w dniu jej urodzin odwiedziły Sekretarz Miasta Agata Jarza-Korpyś oraz Jolanta Bujak, Kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Zawierciu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.