zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

10 lat temu PKS Zawiercie postawiono w stan likwidacji. Czy pamiętamy PKS Zawiercie? [AUDIO]

1 marca 2010 roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Zawierciu S.A. zostało postawione w stan likwidacji. Była to konsekwencja 2-milionowego długu, jaki miał PKS i braku chętnych na jego zakup od Skarbu Państwa.

Właścicielem PKS Zawiercie było ówczesne Ministerstwo Skarbu Państwa, które chciało sprzedać spółkę lub przekazać ją wojewodzie albo starostwu.

Na obecną sytuację wpływ miał przede wszystkim brak jakiejkolwiek polityki transportowej na terenie powiatu. Wszystko odbywa się na zasadzie wydania zezwolenia i dostaje je ten, kto chce. Jeden z przewoźników został przyłapany na przystankach, na które nie miał nawet zezwolenia – mówił na początku marca 2010 roku dla “Kuriera Zawierciańskiego” Zygmunt Bulka były prezes PKS-u w Zawierciu, a wówczas jego likwidator?

Czy pamiętamy PKS Zawiercie? Zapytaliśmy o to mieszkańców miasta:

Sonda: Alicja Pietryga
Zdjęcie: http://www.wpk.katowice.pl/

7 KOMENTARZY

  1. PKS ZAWIERCIE powinnien byc reaktywowany!!!!powiat bielski najlepszy przyklad jak powinna funkcjonowac komunikacja.

  2. Likwidacja PKS to jedno z większych “osiągnięć” Rycha w funkcji Starosty. Z niego to był prawdziwy, dobry gospodarz, wizjoner myślący po gospodarsku.

  3. Wreszcie po ludzku można wsiąść i wysiąść z ,autobusu ,bo cud Boży że nikomu się nic nie stało jak był przystanek autobusowy przy Kaskadzie i do dnia dzisiejszego mam obraz ludzi przebiegających przez tak ruchliwa ulicę ,a rano kiedy podjechało kilka autobusów i ludzie wysiadali aż do ronda zgroza,która na szczęście minęła. Co do PKS to kolejna nie spełniona obietnica rządu ,miało być pięknie a wyszło tak jak widać,czyli nie ma .Daj żeby było ,bo powiedzenie po nas nawet pożar do rozsądnych nie należy .

    • Rząd wozi się limuzynami (właśnie planuje zakupić następne) więc nie będzie sobie zawracał głowy jakimś pekaesem dla pospólstwa! W domu siedzieć i telewizję Trwam oglądać! Chcieliśta to macie.

    • Czyli zgodnie z zasadą: “weźmiemy się i zróbcie” bo przecież to miał być program rządowy. Prosty poseł w randze prezesa ustami własnymi to głosił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.